Другий етап медреформи: у Вінниці розповіли, як працюватимуть лікарні з першого квітня

З першого квітня в Україні стартує «трансформація сфери охорони здоров’я» – усі медичні заклади перейдуть на нову форму фінансування і працюватимуть за контрактом із НСЗУ (Національною службою здоров’я України). Про те, яких змін чекати і медикам, і пацієнтам, розповіли 24 лютого на брифінгу в облдержадміністрації:

– До роботи в умовах контрактування з НСЗУ сьогодні готові понад 94% спеціалізованих медичних закладів Вінниччини – займаємо п’яту позицію у рейтингу в Україні. Із 66 лікарень, які мають підписати угоди, сьогодні подали заяви 60 закладів. Разом з тим залишається ще багато питань у лікарів, керівників і власників закладів стосовно роботи в нових умовах. Саме тому зараз у Вінниці проходить семінар-нарада, щоб можна було відповісти на хвилюючі всіх питання, – говорить заступниця голови Вінницької облдержадміністрації Наталя Заболотна.

Заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль зазначив, що реформування в галузі охорони здоров’я в жодній країні не відбувалося легко і швидко:

– Потрібні зміни, які забезпечать якість і доступність медичної допомоги і зроблять трансформацію менш болісною як для пацієнтів, так і лікарів. В Україні найбільша в Європі щільність лікарень на кількість населення і якість надання медичної допомоги не завжди на належному рівні, – зазначив Дмитро Коваль. -Нова модель фінансування дає можливість пацієнтам отримувати якісну медичну допомогу і задля цього для них розробляються спеціальні маршрути. Тобто, при одній патології їх везуть в одну лікарню, при іншій – в другу, в третю вони можуть звернутися самостійно. Намагаємося зробити так, щоб кошти були не рівномірно «розмазані» по всій країні, а їх отримали ті заклади, які дійсно надають якісну допомогу.

– Стосовно отримання закладами коштів за відповідними пакетами, ми маємо розуміти, що більшість з них сьогодні має по 9-15 профільних клієнтів. А тому чи є резон утримувати напівпорожні будівлі, де надаються лише кілька послуг, чи наскільки якісними вони там, де досі пічне опалення? Водночас коли є гарні умови у відремонтованих закладах із професійним складом лікарів. Питання не в закритті, а в наданні якісних послуг, яких люди потребують, в перепрофілюванні закладів, – говорить Наталя Заболотна.

Нагадаємо, про реформування спеціалізованої медичної допомоги інформують вінничан

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

8302 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.