Про реформування спеціалізованої медичної допомоги знову інформують вінничан

В рамках засідання Ради розвитку громад і територій Вінницької області 19 лютого розглянули питання щодо реформи спеціалізованої медичної допомоги.

Про це поінформувала директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Людмила Грабович.

Основна увага була приділена програмі медичних гарантій – переліку та обсягу медичних послуг та ліків, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів.

«Відповідно до чинного законодавства, до гарантованого пакету входять послуги та лікарські засоби, пов’язані із наданням: первинної медичної допомоги, екстреної медичної допомоги, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги у зв’язку із вагітністю та пологами», – зазначила Людмила Грабович.

Під час засідання також порушили питання щодо подальшої реалізації стратегічних напрямів, таких як: профілактика, первинна медична допомога та амбулаторне лікування; підвищення якості надання допомоги пацієнтам в невідкладних станах; підвищення рівня доступності лікарських засобів.

«У рамках програми медичних гарантій Національна служба здоров’я України, яка сплачуватиме за послуги, запропонувала відповідне фінансування. З 1 квітня кожна лікарня, яка підписала угоду з НСЗУ та обрала відповідний пакет медичних послуг, отримує 60% від бюджету минулорічного помісячно. Інші 40% – це плата за послуги, які оплачуватимуться за високими тарифами. Якщо лікарня спроможна, має кадровий склад та умови, то за надання таких послуг медзаклад отримуватиме кошти за завищеними тарифами», – зазначила Людмила Грабович.

У межах програми медичних гарантій НСЗУ запропонувало такий перелік станів, які будуть сплачуватися за пріоритетними тарифами: в стаціонарі – лікування гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, надання допомоги при пологах та допомога новонародженим в складних неонатальних випадках.

На амбулаторному етапі – це послуги інструментальної діагностики для раннього виявлення новоутворень.

Те, що ці послуги визначені пріоритетними, не означає, що інші послуги не будуть оплачені.

Під час засідання також розглянули механізм стратегічних закупівель – підходу, що використовується багатьма країнами при плануванні закупівель послуг, що включені до гарантованого пакету медичних послуг – переліку медичних послуг та лікарські засоби, необхідні для надання таких послуг, в межах певного виду медичної допомоги.

Нагадаємо, захворювання на ГРВІ та грип у Вінницькій області пішло на спад.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook