Додаткові «ковідні» ліжка у Вінниці: або лікарні і пологовий, або стадіон

Вінниці пропонують додаткові «ковідні» ліжка встановити на стадіонах і в актових залах. Про це стало відомо 9 жовтня на позачерговій сесії Вінницької міської ради.

– Я вам скажу, що вчора прийшов лист від профільного парламентського комітету, де пропонують нам визначатися, на яких стадіонах і спортивних залах, актових залах ми можемо створювати додаткові ліжка. Це при тому, що ми маємо наші медичні заклади, де ми можемо якісно і вчасно створити саме «ковідні» ліжка, – повідомив депутатам мер Вінниці Сергій Моргунов.

Зважаючи на останню фразу мера Вінниці, міське керівництво, м’яко кажучи, не розділяє такої думки Києва. Тим більше, що у міській муніципальній антикризовій програмі «Вінничани важливі» уже передбачили і прорахували, як і у яких медичних закладах розгортатимуть додаткові «ковідні» ліжка в разі потреби і збільшення хворих на коронавірус.

Свою позицію з приводу «стадіонів і актових зал» на сесії висловив і директор Вінницького міського департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.

– Я вважаю, що недоцільним госпіталізовувати пацієнтів на стадіони і в актові зали, допоки у нас є незадіяні ліжка у місті, – сказав він.  

Власне, 9 жовтня на позачергову сесію депутати Вінницької міської ради зібралися для того, аби затвердити рішення про збільшення і оснащення цих самих «ковідних» ліжок у Вінниці у медичних закладах міста, а також затвердити муніципальні надбавки лікарям і медсестрам, які в умовах стаціонару лікують хворих на COVID-19 вінничан.

Загалом зараз у Вінниці мають збільшити кількість «ковідних» ліжок до 500. Зокрема, 110 ліжок для пацієнтів з COVID мають обладнати на базі вінницького пологового будинку №1, що на «Вишеньці».

– Стосовно перепрофілювання першого пологового будинку. У Вінниці є три заклади, які надають пологову допомогу – це перший пологовий, другий і акушерська частина Центру матері і дитини. Із 5 жовтня акушерське відділення центральної районної лікарні Вінницького району припинило прийом вагітних і породіль із COVID  у зв’язку з тим, що вони перепрофілювали акушерське відділення на дорослий «ковідний» стаціонар. Це відділення до цього приймало жительок Вінниці, Вінницького району плюс найближчі райони. По суті це був один «ковідний» пологовий будинок на всю область, – розповів про загальну ситуацію Олександр Шиш. – Ми, гінекологію пологового будинку №2, який є окремо стоячою будівлею, працювали так само по місту Вінниці, Вінницькому району і найближчих районах по гінекологічній патології COVID і підозра на COVID.  Зараз стало питання, що наявного ліжкового фонду для шпиталізації вінничан, які потерпають від коронавірусу, недостатньо. Тому доцільно перший пологовий будинок доостастити, доукомплектувати, забезпечити кисневою магістраллю, набрати команди і увійти в пакет НСЗУ по COVID-19.

За словами директора міського департаменту охорони здоров’я, якщо додаткових ліжок загалом по місту виявиться недостатньо, їх кількість продовжать збільшувати.

– На базі першого пологового… – почав ставити уточнююче питання депутат Володимир Базелюк.

– Пологовий не зачиняється, – одразу резюмував Олександр Шиш.

– Створюються просто додаткові місця – продовжив питання Володимир Базелюк.

– Так. Частина відділень, які зараз не задіяні, – уже більш докладно почав відповідати Олександр Шиш. – Ми зараз у помаранчевій зоні, і планова госпіталізація на планові лікування зараз припинена. Тобто там зараз працює пологове відділення. Це третій поверх. Ми починаємо у вільних приміщеннях 1-го, 4-го і частини 2-го поверху, які зараз порожні, розводити кисневу магістраль і облаштовувати кисневі точки. Оскільки необхідно буде розділити маршрути пацієнтів, жіночу консультацію ми розмістимо в центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 (район «Вишенька» – Авт.), забезпечивши окремий вхід. Тобто вагітним вінничанкам, які проживають на «Вишеньці» не потрібно буде їхати на Старе місто чи на Замостя для спостереження у свого лікаря, – уточнив Олександр Шиш.

Про те, що вагітним вінничанкам не потрібно буде хвилюватися сказав і мер Вінниці Сергій Моргунов: майбутнім мамам нададуть усю необхідну допомогу.

Загалом, як сказав директор міського департаменту охорони здоров’я, у Вінниці є 1200 ліжок, які можуть бути задіяні для лікування хворих на коронавірус. Із них 620 залишаються на крайній випадок.

– Це лікарня швидкої медичної допомоги, це кардіоцентр і перенатальний центр другого рівня Центр матері і дитини. Залишається 620 ліжок, які можна поетапно задіювати для надання допомоги пацієнтам з COVIDом. І ми поетапно їх задіювали, – сказав Олександр Шиш.

У Вінниці крім пологового будинку №1, додаткові «ковідні» ліжка мають розгорнути у лікарні №3 на Старому місті. Уже збільшили їх кількість у міській лікарні №1. Облаштовують також у «Фтизіатрії».

Станом на 9 жовтня вінничан з коронавірусом лікують у трьох міських лікарнях:

  • Лікарня №1 – 232 ліжка
  • Лікарня №3 – 60 ліжок
  • Гінекологічне відділення пологового будинку №2 – 25 ліжок

За великим рахунком вінничани і вінницька міська влада отримали можливість вибору. Або хворих на коронавірус везтимуть у медзаклади і лікуватимуть у лікарнях. Або – на стадіони і в актові зали. Як бачимо, Київ свою позицію уже озвучив.

Нагадаємо, Вінницька міська рада виділить 83 млн. грн з бюджету на протидію 2-й хвилі епідемії COVID-19.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook