Вінничанам  показали унікальні фрески  XVIII століття (ФОТО)

Вінничани мали змогу побачити каплицю з автентичними розписами XVIII століття у Кафедральному  соборі Преображення Господнього. Екскурсію провелипрацівниця Центру історії Вінниці Анастасія Стовпець та отець Софроній в рамках проєкту «Мистецькі вихідні».

В центрі уваги були фрески у стилі бароко, що датуються XVIII століттям. Старовинний настінний розпис зберігся лише в паламарці ( приміщення, де до служби готуються священнослужителі), тому фрески вдається побачити рідко. За словами історикині Анастасії Стовпець, склалось так, що будівлю собору звели і довгий час використовували як костел Домініканців. Ці фрески створили саме в той час, коли будівля належала домініканцям.

А  в  1832-му році споруду передали православній церкві. За новітньої історії в 2018 році громада та парафіяни собору перейшли з УПЦ МП під юрисдикцію Православної Церкви України.

Окрім унікального настінного розпису під час екскурсі можна було піднятись на дзвіницю храму, помилуватись панорамою міста та спробувати себе в ролі дзвонаря

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

1200 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.