Як правильно надати домедичну допомогу при ДТП

Уже тривалий час росія завдає цинічні удари по енергетичній система України. Через це міста по всій Україні частково залишаються без світла. В умовах зменшення рівня освітлення вулиць, відключення світлофорів, а також погіршення погодних умов зростає ризик дорожньо-транспортних пригод.

Тому вкрай важливо бути помітним на дорозі, дотримуватись правил дорожнього руху, а також бути уважним. Але що робити, якщо дорожньо-транспортна пригода вже сталась та як надати домедичну допомогу при ДТП? Вінничанам надали алгоритм дій у таких випадках.

Перш за все потрібно дотримуватись наступних рекомендацій:

  • Перед наданням допомоги потрібно переконатись у відсутності небезпеки для себе.
  • Потрібно викликати медиків екстреної медичної допомоги за номером 103.
  • Підходячи до постраждалого, слід вияснити, чи заходиться він у свідомості. Для цього потрібно голосно задати йому просте запитання, наприклад, «Ви мене чуєте?». Якщо постраждалий відповість – він у свідомості, а його дихальні шляхи прохідні. У такому випадку слід сказати йому, що екстрена медична допомога вже в дорозі, та запитати, що конкретно його турбує в даний момент.
  • Якщо постраждалий знаходиться без свідомості – слід визначити наявність дихання та наявність критичної кровотечі. За наявності критичної кровотечі, першим ділом потрібно її зупинити. І тільки потім виконувати всі подальші дії. Для зупинки кровотечі потрібно використовувати кровоспинний джгут/турнікет чи тугу пов’язку. Накладати кровоспинний джгут/турнікет потрібно на кінцівку максимально високо. Правильно накладений кровоспинний джгут/турнікет передбачає зупинку кровотечі. Також потрібно зафіксувати час його накладення. За відсутності засобів для зупинки кровотечі, потрібно тиснути на рану. Важливо НЕ переставати це робити до приїзду медиків, чи накладення кровоспинного джгута/турнікета.
  • Якщо у постраждалого відсутнє дихання – слід розпочати проведення серцево-легеневої реанімації. Для цього потрібно покласти його на спину та почати натискання посеред грудної клітини двома руками: основа однієї долоні має бути накрита другою долонею. Глибина натискання має становити 5-6 см. Частота натискань має складати 100-120 на хвилину.
  • Якщо постраждалий без свідомості, але ознаки життя є – потрібно надати йому стабільного положення, слідкувати за ознаками життя та чекати на прибуття бригади екстреної медичної допомоги.

Варто запам’ятати!

Найчастіше смерть постраждалих внаслідок ДТП настає через крововтрату та порушення прохідності дихальних шляхів. При первинному огляді варто сконцентруйте увагу саме на цих моментах, та при необхідності усунути їх.

До приїзду бригади екстреної медичної допомоги потрібно уникати втрати тепла постраждалим. Для цього потрібно вкрити його спеціальним термопокривалом або ковдрою. За можливості постраждалий повинен перебувати на сухій поверхні. Також можна покласти його на ковдру чи термопокривало.

При погіршенні стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або виникненні питань щодо алгоритму дій слід повторно здійснити виклик екстреної медичної допомоги.

Проводити огляд та надавати допомогу потрібно тільки тоді, коли є впевненість у своїх діях. Важливо не нашкодити постраждалому!

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook