Херсонська письменниця презентувала авторську книгу “Окупація” у Вінниці

Вінниця стала сьомим містом, в якому херсонка Альона Мовчан презентувала книгу “Окупація”. У ній розповідається про трьох людей, які пережили окупацію міста.

Роман-хроніка “Окупація” — це перша прозова книга Альони Мовчан. До тепер вона писала вірші. З початку повномасштабного російського вторгнення, всі твори про війну та окупацію Херсона. Роман, який презентувала у Вінниці, перш за все про незламність херсонців.

“Це історія трьох людей і буде дуже добре, якщо всі люди будуть записувати, писати книгу, знімати відео, ставити вистави, робити те, що можна буде передати наступним поколінням”, —розповіла письменниця.

Книга "Окупація"

Зараз авторка роману разом із чоловіком та сином живуть у Херсоні. Каже, місто обстрілюють щодня.

У тур Україною з романом-хронікою “Окупація” Альона Мовчан вирушила тиждень тому. Вінниця — сьоме місто, в яке завітала. Редагувала твір переселенка з Херсона Лілія Книга. Вона — вчителька української мови та літератури.

“Те, що відбувається, це наша історія, на жаль. Частина Херсонської області знаходиться під окупацією. Ми не знаємо, що ми ще дізнаємося. Я вважаю, що такі твори повинні бути, щоб ми і наступне покоління знали, що таке окупація”,— розповіла Лілія Книга.

Книга "Окупація"

У Вінниці роман презентували у “Галереї ХХІ”. Сергій Воротинцев Суспільному розповів, з дружиною та двома дітьми у Херсоні деякий час жили в окупації. Тож, те, що написане на сторінках роману, розуміє як ніхто.

“Важко дихати, думати, страшно за кожен день. Зараз ми у Вінниці, почуття як на курорті, в окупації такого не було. Думав, де дістати харчі, чи не прийдеться місяць сидіти вдома. Тут ми живемо…” — розповів переселенець із Херсона Сергій Воротинцев.

“Це наша жахлива реальність. Ми повинні зробити все для того, щоб була пермога і ми змоги їсти херсонські кавуни”, — місцева жителька Валентина Лосовська.

Книга "Окупація"

Книга “Окупація” вийшла накладом 500 примірників. Фінансово письменницю підтримав український культурний фонд. Від нього Альона Мовчан отримала стипендію у розмірі 170 тисяч гривень.

Після Вінниці роман-хроніку “Окупація” письменниця презентуватиме у Львові.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook