В гостях у казки: вінницький театр ляльок розпочав новий сезон

У вінницькому академічному обласному театрі ляльок щовихідних відбуваються вистави для найменших шанувальників. Новий сезон розпочався 12 вересня з вистави «Золотий ключик». Але, як розповів головний режисер театру Олександр Свіньїн, карантин вніс свої корективи і відкриття мало бути не таким.

Традиційно новий театральний сезон розпочинаємо із прем’єри. Цього року у нас була довготривала перерва, цілих 7 місяців, під час якої ми готували нову виставу – дитячу комічну міні оперу Миколи Лисенка “Коза-дереза”. Але довелось поки відмовитись від цієї ідеї, адже ми знали, що у нас буде дуже обмежена кількість глядачів через карантинні заходи. Нам не хотілося робити свято таким маленьким, тому чекаємо, коли можна буде запросити повну глядацьку залу і продемонструвати все в повному обсязі, подарувати справжнє свято великій кількості людей, – розповів він.

За словами Олександра Свіньїна, для першої післякарантинної вистави обрали одну з найулюбленіших казок як юних глядачів, так і самих акторів.

Вистава «Золотий ключик» давно у нашому репертуарі й має кілька нагород. Наприклад, у 1999 році «Золотий ключик» отримав диплом І ступеня фестивалю «Подільська лялька», – каже головний режисер театру.

За цей час у театрі також встигли показати «Вовк та троє поросят», мордовську казку «Пригоди мисливця Дамая» та пригодницьку казку «Веселе мишеня».

Головний режисер театру ляльок також розповів, що цього року мали реалізувати проєкт, аби кращі режисери України подарували вінницькому ляльковому театру свої вистави.

15 вересня був рівно рік, як ми перебуваємо у новому приміщенні, а у новому театрі й вистави мають жити по-новому, – розмірковує Олександр Свіньїн. – Ми хотіли у цьому сезоні подарувати нашим глядачам не менше чотирьох нових вистав, проте карантин трохи пригальмував плани. Зараз триває робота, щоб по завершенню карантину показати глядачам виставу «Мишка та рожева стрічка». Плануємо, що це буде така собі перша ластівка. Виставу має поставити головна режисерка Закарпатського театру ляльок, заслужена артистка України Наталія Орєшнікова. А одразу за нею у нас має робити виставу головний режисер Хмельницького театру ляльок, заслужений діяч мистецтв України Сергій Брижань. Це має бути вистава-спогад за творами Тараса Шевченка. Плани у нас великі й ми їх обов’язково здійснимо.

Вистави у театрі ляльок відбуваються кожної суботи та неділі із дотриманням карантинних правил.

Наша зала має 200 місць, але зараз ми можемо посадити лише 76 глядачів, щоб була необхідна соціальна дистанція. При вході відбувається температурний скринінг, є санітайзери для обробки рук і для всіх діє масковий режим. Квитки на вистави можна купувати як у касі театру, так і онлайн, щоб також не було скупчень, – додав Олександр Свіньїн.

Автор Дарина ДІДИК

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

1110 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.