У Вінниці з’явиться історико-архітектурний план міста

На замовлення міської ради Український державний інститут культурної спадщини розробляє історико-архітектурний план Вінниці. Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов під час брифінгу 3 липня і пояснив, що на основі цього плану згодом будуть проводити «дослідження культурного шару, в т.ч. й підземель». У муніципалітеті розраховують на затвердження готового плану вже восени.

Як сказав Сергій Моргунов, Вінниця належить до списку історичних міст, де є багато будівель та визначних місць, вартих уваги..

-Ми повинні зберегти культурно-історичну спадщину у межах нашої громади. Але потрібно робити це професійно та науково, без популізму. Зараз відповідні спеціалісти цим займаються. Минулого року ми запустили процес розробки такого комплексного алгоритму, – наголосив він. – Зараз Український державний інститут культурної спадщини вже розробляє історико-архітектурний план Вінниці. Це стратегія, на основі якої будуть відбуватися усі наступні кроки з дослідження культурного шару – і це стосується не тільки питання підземель.

За словами міського голови, працівники Вінницького обласного краєзнавчого музею напрацьовують археологічний атлас, а департамент архітектури планує розробити програму археологічних розкопок на наступні 5 років. У бюджеті на підготовку цієї документації передбачили майже 1 млн грн. 

-Таким чином ми вийдемо на комплексне розуміння того, де і що потрібно «копати», які об’єкти культурного шару слід досліджувати у першу чергу і який ресурс потрібно закладати у бюджеті, адже це досить не малий ресурс. Одна справа знайти «родзинку» для міста Вінниці, важливу історичну спадщину, в тому числі й під землею, інше – просто старий підвал старої будівлі і вже говорити про те, що він несе якусь цінність і вкладати туди мільйони гривень.

Сергій Моргунов переконаний, що потрібно діяти виважено і посилається на досвід європейських країн. На його думку, такий комплексний підхід у майбутньому лише посилить привабливість Вінниці.

Нагадаємо, за неправильне паркування вінницькі водії заплатили 670 тис грн штрафів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

420 1

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.