У Вінниці відкриється виставка художника-філософа з Таджикистану

У рамках ІV Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2020» та проекту «Мистецтво єднає країни» у Вінницькому обласному художньому музеї 20 лютого о 14:00 відбудеться презентація персональної виставки живопису Закіра Сабірова з Таджикистану.

“Увазі відвідувачів представлено майже 20 робіт, що відображають дві авторські мистецькі течії: «Нурворізм» (паралелізм) та «Танфорізм» (матеріалізм), основоположником яких є автор та пов’язані між собою однією філософською тематикою «Нові ріки». Перша теорія означає промінь і представляє особливе бачення навколишньої дійсності, як форму заперечення фіксованого плану в зображенні. Друга – розкриває існування світу в непомітних деталях і дозволяє через іронію, гротеск та інші способи відображати внутрішній світ людини, предметів, переломлених в тканині”, – інформують організатори.

Зі слів самого автора:

«Природа нурворізма утворена з аури, що витає в просторі і живе в контексті твору. А танфорізм – це особлива філософія трансформації. Наприклад, якщо подумки розтягнути будь-який відрізок тканини, разом зі складками зникне і предмет, зображений на матерії. Усі ці філософські мотиви у моїх роботах. Як на мене, це новий стиль у мистецтві, який може вплинути на розвиток світової культури загалом».

Закір Сабіров – сучасний таджицький художник, дворазовий учасник Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist». У 2015 році завоював золоту медаль GOLDEN EAGLE в категорії PARALLELISM. Почесний Академік Російської Академії Мистецтв. На його рахунку, крім великої кількості персональних та колективних виставок у Таджикистані, декілька міжнародних – Україні, Алжирі, Іспанії, Італії, Індії, Китаї.

Митець закінчив Ленінградський інститут театру, музики і кінематографії. Працював у Державному академічному театрі опери та балету імені С.Айні міста Душанбе як художник-постановник, художньому фонді міста Душанбе, директором творчо-виробничої комерційної фірми «СОЗ», дизайнером в Національній бібліотеці Душанбе. З 2016 року є вільним художником-винахідником.

Організатори запрошують всіх бажаючих ознайомитись з новітнім спрямуванням мистецтва живопису Таджикистану через представлені полотна митця в контексті розширення та зміцнення міжнародних культурних зв’язків двох держав.

Ініціатором проведення виставки у Вінниці – народний художник України Володимир Козюк.

Нагадаємо, неканонічні, але народні.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

762 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.