У Вінниці відкрили виставку Ярослава Леонця

“Пейзажі рідної землі” — виставка під такою назвою відкрилася у Вінницькому обласному художньому музеї. Автор — хмельничанин Ярослав Леонець. В експозиції представлено 36 картин. Написані вони під час поїздок Україною і всеукраїнських пленерів.

Про це інформує Місто, посилаючись на Суспільне.

Серед архітектурних пейзажів — знакові місця та краєвиди Києва, Камʼянця-Подільського, Маріуполя, Вінниці, Жмеринки, Житомира, Седніва, каже художник.

“Є в нас в Україні такі місця сили. Це щось на кшталт Камʼянця-Подільського. Тому там старе місто, історичне. У самого міста цікавий рельєф, цікаві місцини, з річкою, фортецею, каньйоном. А є місцини такі більш лаконічні, тихі, спокійні. Ти приїздиш, а там якісь цікаві будиночки, там є якась певна історія, чого цікаво туди їхати. Місцеві люди може цього й не помічають, а вони просочені цим”, — каже Ярослав Леонець.

Ярослав Леонець — член Національної спілки художників України. Ця виставка — перша персональна. За кожною картиною, розповідає, своя історія. До прикладу, змальовуючи залізничний вокзал у Жмеринці, запамʼятав дітей, які прибігли до нього з усієї вулиці та дивилися за його роботою. У Маріуполі ж приходили мешканці будинку і розповідали свою родинну історію. На одній із картин — будинок вінницького мера Миколи Оводова. Пишучи цей пейзаж, каже художник, і не знав, хто тут мешкав раніше.

Тут представлені українські пейзажі. Насамперед для того, щоб показати різні куточки України, що ми всі живемо під одним дахом, в одному такому будиночку. Є багато чого подивитися. Звичайно, маємо цінувати своє, те, що є”.

Студентка вінницького медичного коледжу Марія Ковальчук до музею прийшла разом зі своєю групою на екскурсію.

Картини дуже різноманітні, але кожна картина сама по собі різна. Є картини, які передають щось таке зимнє, холодне, депресивне. Є ж картини яскраві, сонячні, що дарують якусь радість, приємні емоції. Я полюбляю осінь, і була картина дуже така специфічна. Там були осінні фарби, але вона показувала всю суть осені, всю її глибину”, — каже Марія Ковальчук.

Триватиме виставка Ярослава Леонця до 29 травня.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook