У пісенному фестивалі імені Максима Шимка взяло участь понад сто юних вінничан.

У Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва ім.Л.Ратушної 24 лютого відбувся міський фестиваль української патріотичної пісні імені Героя України Максима Шимка. Його другий рік поспіль організовує департамент освіти Вінницької міської ради.

“Понад 100 учнів вінницьких шкіл долучили до фестивалю. Учні школи №13 підготували виставку особистих речей та фотографій загиблого”, — інформує Вінницька міська рада.

«Цього року вдруге у Вінниці проводиться фестиваль української патріотичної пісні імені Героя України Максима Шимка. Ідея започаткувати цей фестиваль у нас з мамою Максима Зоєю Кузьменко виникла минулого року. Цього року у нас беруть участь учні 16 шкіл та позашкільних закладів. Діти обирали самі, які пісня вони виконуватимуть. Всі колективи та солісти отримають подарунки», – зазначила директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.

Мати загиблого героя Зоя Кузьменко згадувала, яким був її син, як любив Україну та історію своєї держави. На Майдан їздив не один раз, на роботі брав відпустку за свій рахунок.

«Мені дуже подобається цей фестиваль. Зараз багато негативу йде стосовно Майдану, і всі ті, хто це говорить, напевно, бояться і мертвих. У майданівців настільки була велика любов до України… А це не кожному дано. Останні слова, що написав Максим: «За Україну, всі, хто може, їдьте в Київ». Люди мають розуміти, що є така жертовність, і що герої віддали життя за Україну. Своєю державою потрібно пишатись», – сказала мати загиблого Зоя Кузьменко.

Також під час заходу можна було подивитися і виставку «Українське військо:1917-1921 рр.” від Українського інституту національної пам’яті. Виставка демонструє, що українське військо і українська держава існує уже давно.

Додамо, що Максим Шимко – учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Максиму Шимку присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Нагадаємо, у Вінниці відкрилась виставка художника-філософа з Таджикистану.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.