Як застерегтись та не стати жертвою шахраїв?

Шахрайство – серйозна проблема, яка завдає великої шкоди громадянам. Особливо у теперішній час, коли громадяни все частіше надають перевагу безготівковим платежам, розрахункам та купівлі онлайн. 

Користуючись цим зловмисники розробляють різні схеми шахрайств і таким чином виманюють дані платіжних карток.

Правоохоронці закликають – відчувши небезпеку або потрапивши у нестандартну ситуацію, будьте пильними та керуйтесь здоровим глуздом. Не дайте шахраям ошукати себе. 

Декілька порад, які можуть допомогти вам захистити себе від шахрайських дій:

  • Надійно зберігайте та не розголошуйте PIN-код до своєї платіжної картки. Регулярно змінюйте PIN-код. При введенні PIN-коду обов’язково прикривайте клавіатуру, щоб його неможливо було зчитати за допомогою встановленої шахраями мікровідеокамери.
  • Створіть складний пароль до електронної пошти, соцмереж та інтернет-банкінгу. Складний пароль може містити 8 і більше символів, прописні та малі літери, цифри та спеціальні символи. Створюйте унікальний пароль для кожного сервісу. Не використовуйте загальновідомі комбінації паролів або особисту інформацію.
  • Не розголошуйте усі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку. 16-значний номер картки – єдине, що ви можете повідомити за телефоном. Тримайте в секреті 3 цифри на зворотній стороні картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів. Підключайте SMS-сповiщення стосовно операцiй з платiжною карткою. Виберiть iндивiдуальнi лiмiти на операцiї з вашою платiжною карткою. Використовуйте вiртуальну картку для розрахункiв в Iнтернетi.
  • Купуйте онлайн на перевiрених сайтах. Перевiряйте сайти за допомогою сервiсу “STOP FRAUD” кiберполiцiї або сервiсу “Black List” Асоцiaцii “ЄМА”.

Сподіваємося, що цi поради будуть корисними. Будьте обережними та не дозволяйте шахраям обманювати вас! У випадку, якщо вами зацікавились шахраї, негайно повідомляйте про це у поліцію на оперативну лінію 102.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook