Бійня у Жмеринці: СІЗО підозрюваним депутатам змінили на нічний домашній арешт

Арешт у СІЗО без права застави – на домашній нічний арешт змінили депутату Жмеринської міської ради Юрію Сокуренку, затриманому після подій у Жмеринці 27 лютого. Апеляцію захисників підозрюваного розглянули у Вінницькому апеляційному суді 6-го березня.

Підозру депутату міської ради і керівнику Жмеринського міжрайонного відділу ДВС оголошено за ч.4 ст.296 Кримінального кодексу України. Також його обвинувачують у побитті «нацдружинівця» Дениса Туза, який зараз зі зламаною щелепою та струсом головного мозку перебуває у лікарні.

Адвокати, а їх у Сокуренка на цьому  судовому засіданні було троє, наполягали на тому, що ця підозра необгрунтована. Це саме казав і підозрюваний.

– 296 стаття частина 4 – це хуліганство, вчинене групою осіб заздалегідь домовившись і принісши з собою знаряддя вчинення злочину. Я при чому до цієї статті? Як сторону і агресора і мене можуть судити за однією статтею? Я був з кимось у зговорі чи я з кимось діяв? – казав Юрій Сокуренко, коли суд йому надав слово.

За його словами, коли почалася сутичка у приміщенні міськради, він був у сесійні залі, брав участь у голосуванні. У коридор вийшов, коли до сесійної зали уже потрапив газ і у самій залі почалася паніка.

– Біля центрального входу мені потрапив камінь у руку, я ухилився, другий камінь – у спину. Там же лежала палка, я її підняв, бо якби цей натовп агресивний прорвався у середину, вони б почали бити тими предметами, які потрапляють під руку, – розповів Юрій Сокуренко. – Я вийшов і хотів зупинити цей натовп… я взагалі стояв на вході і говорив: що ви робити, заспокойтеся.

Прокурор апелював до відеозаписів. А їх, за словами прокурора, сторона захисту не виявила бажання переглянути, коли міра запобіжного заходу слухалася у суді першої інстанції.  

– На відео, на скріншотах чітко вбачається той факт, що потерпілого від дій Сокуренко Туза тримає у момент нанасення йому тілесного ушкодження (а саме – прицільного удару уламками стільця) тримає три працівники поліції. Як зазначив адвокат, у нього (Дениса Туза – Авт.) уже обличчя у крові, йому уже нанесені ушкодження, тобто він є неспроможним чинити певні дії щодо самозахисту, – зазначив прокурор. – Щодо предмета, яким наносилися тілесні ушкодження, то стільці і табуретки не були на місці нанесення тілесних ушкоджень, на місці вчинення злочину – оскільки стільці і табуретки на вулиці не стоять, а їх, за версією обвинувачення, було винесено із приміщення. Щодо ризиків і тиску на свідків… Навряд чи підозрюваного зупинить якась норма, якщо не зупиняють живі працівники поліції.

Вислухавши усі сторони і оцінивши усі докази, суд задовольнив клопотання адвокатів підозрюваного депутата Жмеринської міськради. Рішення слідчого судді скасували і ухвалили нове рішення: застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із 20.00 до 7.00.

Так само 6-го березня нові запобіжні заходи – із арешту без права внесення застави на нічний домашній арешт із 20.00 до 07.00 – отримали ще двоє затримані з «тієї сторони барикад»: працівник Жмеринської міської ради Сергій Борщенко і депутат Жмеринської міської ради Андрій Стемповський. Апеляційний суд скасував рішення слідчого судді і ухвалив нове .

Нагадаємо, сесія міськради у Жмеринці 27 лютого «ознаменувалася» потрощеними меблями, розбитими головами, кров’ю у коридорі, 23-ма затриманими і кримінальним провадженням. Цього дня на сесії одним з питань мало бути оголошення недовіри до в.о.міського голови Юрія Світлака. З цим у поліції безпосередньо і пов’язують «події» 27 лютого Жмеринці. Цього дня близько 30 представників громадського формування «Національні дружини» захотіли потрапити у приміщення Жмеринської міської ради. За їх словами, хотіли озвучити питання щодо корупції, яку закидають в.о.міського голови Юрію Світлаку. Сталася сутичка, внаслідок якої постраждали троє «нацдружинівців» і 10 правоохоронців. На місці події поліція затримала близько 20 активістів. Потім стало відомо про ще трьох трьох затриманих, серед яких двоє депутатів Жмеринської міської ради.

– Відносно 13-ти підозрюваних, обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, у тому числі, 2 депутатам Жмеринської міської ради та місцевому жителю – “кримінальному авторитету”,  без права внесення застави, – повідомили у пресслужбі прокуратури Вінницької області. – Відносно 3-х підозрюваних обрано тримання під вартою з альтернативою внесення  застави у розмірі 168 тис. грн. Щодо інших 6-ти підозрюваних, з яких 3 неповнолітніх, обрано запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Нагадаємо, свою прес-конференцію провели і вінницькі Нацдружини. Там стверджують, що бійку почали не вони.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook