Східний колорит і легендарний балет «Тисяча і одна ніч» - на фестивалі OPERAFEST TULCHYN

Східний колорит і легендарний балет «Тисяча і одна ніч» - на фестивалі OPERAFEST TULCHYN

Вже за два тижні Вінниччина стане епіцентром подій культурної мапи України. З 4 по 9 червня просто неба у тульчинському Палаці Потоцьких пройде грандіозний ІІІ міжнародний open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2019. 
Крім найкращих мюзиклів, опер та видовищних шоу у виконанні понад 700 артистів України, Польщі, Німеччини й США, фестиваль щоденно дивуватиме дивовижними балетами.
Зокрема, 9 червня о 18.00 усіх зачарує неповторний східний колорит легендарного балету «Тисяча і одна ніч», який презентують кращі артисти Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка.
Балет відомого азербайджанського композитора Фікрета Амірова «Тисяча і одна ніч» був створений ще у 1979 році і з тих пір з успіхом йде на багатьох сценічних майданчиках. У репертуарі Схіd Opera саме цей балет є одним з найпопулярнішим, адже невимовно яскравий і красивий!
В основі лібрето - знамениті казки Шехерезади (про царя Шахріяра, пригоди Синдбада-мореплавця, птаху Рухх, Аладдіна і принцесу Будур, Алі-Бабу і 40 розбійників).
- Запальна східна музика і яскраві танці роблять неповторним балетний варіант стародавньої казки, - відзначає головний режисер OPERAFEST TULCHYN, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. - Це історія про чисте, мудре і прекрасне кохання, наповнена почуттями, переживаннями, емоціями і не позбавлена частки гумору. 
За сюжетом, гнів та біль у серці Шахріяра - улюблена дружина зрадила його. У нестримному гніві Шахріяр вирішує знищити всіх жінок у державі. Але ось у світі зла ​й насильства з’являється краса і мудрість - Шехерезада. Поступово у запеклому серці Шахріяра пробуджується любов. Тисячу і одну ніч проведе він у країні казок Шехерезади, перш ніж знайде віру в любов і добро. 
Музика «Тисяча і однієї ночі» приваблює складною східною ритмікою, надзвичайною співучістю мелодій, класичною впорядкованістю. Це дає хореографу широкі можливості для її інтерпретації. Цитуючи танцювальний фольклор арабських країн, він майстерно перекладає його мовою класичного балету. 
Казковий Схід, світ реальний та фантастичний, драматичні зіткнення та піднесені почуття, тонкий гумор та бешкетування – все це складається у єдине святкове видовище, позначене дивовижною пластичною виразністю.
Нагадаємо, з 4 по 9 червня на фестивалі OPERAFEST TULCHYN також можна буде побачити такі світові шедеври: мюзикли «Вогні Бродвею» і «Танець вампірів», балети  «Собор Паризької Богоматері» та «Історії у стилі танго», оперету «Гуцулка Ксеня», хорове шоу  «Тропічний карнавал», опери «Страшний двір» і «Рай і Пері», постановки для дітей «Король Дроздобород», «Пригоди Гекльберрі Фінна» та Disney шоу-концерт «Colours of the wind».
Вхід на територію фестивалю буде вільним для усіх. А до 6 червня триває запис на «чартери», які у дні OPERAFEST будуть запущені з Вінниці до Тульчина.
Детальну інформацію про фестиваль можна дізнатися на сайті operafest-tulchyn.blogspot.com, за тел.: (0432)690-025, (096)040-66-86 і у інформаційному центрі у Вінниці: вул. Театральна, 15 (1 поверх). 
Генеральний спонсор фестивалю – агроіндустріальний холдинг МХП.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

610

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

379

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

230

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

228

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

222

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...