Замість “пакунку малюка” вінничани зможуть отримати грошову компенсацію

Цьогоріч у Вінниці 991 родина отримала “Пакунок малюка”. х видавали у пологових будинках та в департаменті соціальної політики. З першого липня батьки немовлят можуть вибирати між «Пакунком малюка» та грошовою компенсацією його вартості.

Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

«Пакунки малюка» або як їх іще називають, – бебі-бокси, – в Україні були запроваджені Урядом Володимира Гройсмана у 2018 році. Це допомога батькам у вигляді набору першочергових речей для догляду за новонародженим. До пакунку входять одяг, підгузки, доглядова косметика, постіль та інформаційні матеріали для батьків.

У березні 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким встановила вартість «Пакунку малюка» розміром у три прожиткові мінімуми для дітей до 6 років — зараз це 5 763 гривні.

Хочу зазначити, що грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. З початку цього року до нас надійшло 1038 заяв на грошову компенсацію замість отримання бебі-бокса. Також було видано 991 набір,

– повідомила перша заступниця директора департаменту соціальної політики міськради Наталія Паламарчук.

Для отримання грошової компенсації батькам новонародженої дитини потрібно звернутися до управління соціального захисту населення у Прозорий офіс.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook