Якими соціальними й економічними досягненнями пишається Вінниця цього року

На засіданні виконавчого комітету міської ради директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Віталій Погосян прозвітував про виконання Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади (ВМОТГ) у 2019 році. Ряд її заходів був спрямований на підвищення рівня інвестиційної привабливості міста, розвиток інфраструктури, трансформацію міського середовища, впровадження принципів доступності в усіх сферах життя.

«Найкращим підтвердженням результативності роботи в 2019 році стало визнання Вінниці, і це вже вп’яте, найкомфортнішим містом серед обласних центрів України. Також місту оновлено високий рейтинг інвестиційної привабливості», – зазначив Віталій Погосян.
За словами директора департаменту економіки і інвестицій протягом року у місті стабільно працювали промислові підприємства. Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) по Вінниці очікується в сумі 34,2 млрд грн.
Відкрито першу чергу заводу з виробництва сонячних панелей ТОВ «Несс Естейт». За ініціативи ТОВ «Хед Вінниця» створено третій індустріальний парк – «Вінтер Спорт».

Підписано Меморандум з ТОВ «Укро-експертпостач» щодо будівництва заводу з виробництва лецитину на території Вінницького індустріального парку. Виконані проектні роботи, проводиться підготовка ділянки забудови до початку будівельних робіт.

Проводились роботи з облаштування Вінницького індустріального парку та розвитку його інфраструктури.
Згідно з діючим «Порядком часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва за рахунок коштів бюджету ВМОТГ визначено 6 учасників процедури компенсації. Загальна сума компенсаційних виплат в 2019 році становитиме майже 600 тис. грн.

Проведено навчання основам підприємницької діяльності для ветеранів АТО та/або ООС у співпраці з Київською школою економіки (KSE).

В 2019 році збереглась тенденція пожвавлення будівельної діяльності. Прийнято в експлуатацію 71,3 тис. кв. м загальної площі житлових будівель, до кінця року очікується – близько 100 тис. кв. м загальної площі житла.
В звітному році в рамках Програми капітального будівництва завершені роботи з: реконструкції ІІ-ї черги вул. Замостянської; головного входу до Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького; другого поверху адмінбудівлі під центр надання адміністративних послуг на вул. Замостянська,7; спортивного ядра школи №20; утеплення шкіл №17 та №8. За рахунок бюджетних коштів та коштів інвестора завершені роботи з реконструкції приміщень міської клінічної лікарні №1 під молочну кухню.
Виконано значний обсяг робіт з будівництва та реконструкції інженерних мереж, систем теплозабезпечення, доріг, об’єктів соціальної інфраструктури та багато іншого.

В рамках робіт з благоустрою території об’єднаної громади в 2019 році проведено капітальний ремонт доріг загальною площею 85,0 тис. кв. м; виконано поточний ремонт та відновлено дорожнє покриття на ділянках більш ніж 162 вулиць, загальною площею близько 84,3 тис. кв. м; проведено поточний ремонт тротуарів площею майже 3,4 тис. кв. м.

Відремонтовано та облаштовано 32 зупинки громадського транспорту, влаштовано 68 пандусів на пішохідних переходах та інших об’єктах благоустрою та 11 км нових велосипедних доріжок.

В 2019 році влаштовано 968 світлодіодних світильників вуличного освітлення.

Завершено будівництво семи дитячих та спортивних майданчиків.

Проведено аудит за участі міжнародного та національного офісів Європейської енергетичної відзнаки. За його результатами Вінниця отримала відповідний сертифікат.
Проведено тестування та запуск сучасних систем оплати проїзду в муніципальному громадському транспорті (у трамваях з 2-го грудня, до кінця року – в тролейбусах, автобусах).

Розпочав роботу відділ паркування департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради.
В 2019 році розпочато термомодернізацію будівель 10 закладів дошкільної освіти та трьох шкіл.

За рахунок бюджетних коштів придбано будівлю під розміщення закладу дошкільної освіти в Сабарові. В комунальну власність ВМОТГ прийнято два заклади дошкільної освіти: на території житлового комплексу «Авалон» по вул. Трамвайна та «Туркіш Сіті» – вул. Замостянська. Останній уже працює.

Розширено доступ населення до послуг, які надаються через ЦНАП «Прозорий офіс, та збільшено кількість адміністративних та інших послуг. Створено Кол-центр «Прозорого офісу» та офіційну сторінку ЦНАП у мережі Фейсбук. Запроваджено онлайн реєстрацію фізичної особи-підприємця у співпраці з ДП «НАІС» та юридичної особи за допомогою електронного сервісу Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції».

Ще однією новацією 2019 року стало запровадження конкурсу «Бюджет шкільних проектів». Даний проект став переможцем міжнародного конкурсу конкурсі ЮНІСЕФ та отримав премію «Child Friendly Cities Inspire Awards» (Чайлд Френдли Сітіз Інспайер Евордс).

Важливою подією 2019 року також стало затвердження нового стратегічного документу – «Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниця 2030». Сформовано перелік стратегічних проектів, реалізацію деяких з них планується розпочати вже в 2020 році. Наразі триває адаптація діючих програмних документів до візій та цілей Концепції.
Крім того, планується здійснити реконструкцію нежитлової будівлі по вул.Соборна, 89 для розміщення Туристичного Хабу. Проводитимуться заходи з розвитку туристичного потенціалу громади та впровадження бренду «Вінниця. Місто ідей». Планується розробити Стратегію розвитку туризму м.Вінниці до 2030 року.

«Хочу зазначити, що в 2019 році більшість заходів, запланованих Програмою економічного і соціального розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, реалізовані. Це стало можливим завдяки конструктивній співпраці та підтримці усіх структур та мешканців об’єднаної громади», – підсумував директор департаменту економіки і інвестицій Віталій Погосян.

Нагадаємо, що бюджет Вінниці на 2020 рік сформований із очікуванням більших доходів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook