Як змінювалася медицина Вінниці за останні п’ять років

Розвиток медицини є одним із пріоритетів стратегічного розвитку Вінниці. За останні п’ять років у місті паралельно з державним реформуванням сфери, покращували якість надання послуг у медичних закладах. Зокрема, відкрили сучасну реанімацію у лікарні №1, хоспісне відділення у лікарні №3, розширювали мережу Центрів первинної медико санітарної допомоги, а також осучаснювали матеріальну базу і в інших медичних закладах.

У 2016 році у Вінниці відкрили хоспісне відділення. Створили його на базі міської клінічної лікарні №3. Лише у 2019 паліативну допомогу тут отримали 668 пацієнтів.

Вже наступного 2017 року, в міській клінічні лікарні №1 відкрили сучасну реанімацію. У закладі реконструювали відділення анестезіології та інтенсивної терапії з операційним блоком, оснастили його за сучасними стандартами європейської клініки. Для пацієнтів встановили функціональні ліжка, придбали необхідне обладнання, забезпечили підвід медичних газів й облаштували систему припливно-витяжної медичної вентиляції з фільтрацією повітря. Саме ця лікарня й стала базовою для прийняття хворих на COVID-19.

Також у 2017 році у «Центрі матері та дитини» після реконструкції відкрили сучасне відділення гінекології. Тут отримали допомогу уже понад 3 тисячі пацієнток. А також осучаснили жіночу консультацію з денним стаціонаром, яка обслуговує майже 60,5 тис. жінок.

Для того, щоб кожен вінничанин міг зручно потрапити до сімейного лікаря у Вінниці, було відкрито дві нові амбулаторії за адресами: 1-й пров. Український та по вул Д. Нечая. А ще у трьох закладах сімейної медицини покращили умови як для роботи медичного персоналу, так і для пацієнтів, а саме в ЦПМСД, які розташовані на вул. Тимофіївській, вул.Шепеля та вул. Комарова.

Варто зазначити, що усі муніципальні заклади об’єднані в єдину електронну мережу. І кожен пацієнт має свою електронну картку.

Також медики, які працюють у лікувальних закладах міста, регулярно підвищують кваліфікацію та проходять стажування у клініках-партнерах в європейських країнах.

«Ми постійно працюємо над тим, щоб якість медичних послуг підвищувалась. Створюємо умови для комфортного перебування пацієнтів та роботи медиків. Наразі у Вінниці триває будівництво кардіоцентру по Хмельницькому шосе, будуємо сучасне відділення екстреної медичної допомоги міської лікарні швидкої допомоги. А також створюємо ПЛР-лабораторію в муніципальному діагностичному центрі. Медицина міста має розвиватися», – відзначила заступник директора департаменту охорони здоров’я Світлана Стефанкова.

Нагадаємо, Стратегія 3.0: у Вінниці обговорили, як розвиватиметься медицина

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

540 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.