Вінницькі міська та обласна ради стали лідерами у рейтингу відкритості органів влади в Україні

Вінницька міська рада та Вінницька обласна рада ввійшли до рейтингу найвідкритіших в Україні. Вони набрали високі бали в рейтингу, але не обійшлося без зауважень.

Про це інформує Місто, посилаючись на Чесно. який оприлюднив рейтинг відкритості рад за друге півріччя 2022 року.

Згідно з наведеними даними Вінницька міська рада додала один бал в порівнянні з попереднім періодом та зупинилась на позначці в 9, що означає високу відкритість.

Водночас на сайті мерії зазначено, що оприлюднюються тільки рішення, їх проєкти та розпорядження, які мають суспільно-резонансний характер. Однак доступ до інших документів тимчасово обмежено через воєнний стан.

Як визначають, які питання мають суспільний резонанс, а які ні – невідомо, що також впливає на рівень відкритості. Крім того, зазначається, що Вінницька міська рада порядок денний публікує у протоколах після засідання, тобто не інформує мешканців громади, які питання будуть на розгляді комісій.

“Що стосується облрад, то тут сформувалася команда одразу з чотирьох лідерів. Львівська тримає першість із попереднього аналізованого періоду, її очолює Ірина Гримак (ЄС). А ще три ради покращили результати – Вінницька, Волинська та Рівненська. Їх очолюють відповідно Вячеслав Соколовий (“Українська стратегія Гройсмана”), Григорій Недопад (“За майбутнє”) та Андрій Карауш (“Слуга народу”). Ці ради набрали 10 балів із максимально можливих 11”, – йдеться у повідомленні.

За проаналізований період роботи в умовах повномасштабної війни частина рад поступово відновлює прозорість своєї діяльності та інформування мешканців про неї. Однак і досі залишаються такі, які невиправдано обмежують доступ до інформації та даних, які мають бути публічними.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook