Вінницька міська територіальна громада: успішна адаптація вимушених переселенців та їхнє працевлаштування

Подальша адаптація вимушених переселенців, їхнє працевлаштування, психологічна та соціальна підтримка – ключові питання, виїзного засідання членів Міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України», яке вчора відбулось у Вінниці. Як у територіальній громаді організували допомогу внутрішньо переміщеним особам народним депутатам розповів міський голова Сергій Моргунов.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

З початку повномасштабної війни наше місто стало одним із логістичних транзитних хабів. Тікаючи від війни більше півмільйона українців зупинялися у ньому щонайменше на кілька діб. Сергій Моргунов підкреслив, що вінничани спрацювали на «відмінно», розселяючи велику кількість внутрішніх переселенців, забезпечуючи їм надання різнобічної допомоги. Спеціально для внутрішньо переміщених осіб був розроблений довідник. Це своєрідна «Дорожня карта» з роз’ясненням, в якій прописано все: від того куди звертатись для тимчасового розселення та отримання довідки ВПО – до надання психологічної та медичної допомоги.

«Саме завдяки тісній співпраці з військовою адміністрацією, іншими територіальними громадами і найголовніше волонтерами та громадськими організаціями нам вдалося поставити на пріоритетний рівень надання психологічної допомоги. На вокзалах міста було організовано цілодобове чергування працівників соціальних служб та волонтерів, психологів. Налагоджено роботу з міжнародними благодійними фондами, які забезпечили надання фінансової підтримки вимушеним переселенцям», – розповів очільник громади.

Станом на 9 травня цього року на обліку в департаменті соціальної політики перебуває: 21 382 родини, з числа вимушених переселенців, в яких налічується 45 982 людей, із них майже 12 тисяч – діти. В цілому ж початку вторгнення у ВМТГ зареєструвалися 56 409 ВПО. На сьогодні – 10,4 тис. осіб знято з обліку у зв’язку з поверненням до постійного місця проживання.

Також Сергій Моргунов поінформував присутніх, що з березня 2022 року при департаменті соціальної політики міської ради було створено та ефективно працює центр надання благодійної допомоги переміщеним особам, одночасно для них відкрили й Центр речей. А у співпраці з Міжрегіональним гуманітарним координаційним штабом міський центр зміг забезпечити продуктовими наборами 25 299 родини (43 623 внутрішньо переміщених осіб). В тому числі: з місцевого матеріального резерву Вінницької міської територіальної громади надані продукти харчування, з яких сформовано більше 12 000 продуктових наборів для ВПО.

Крім того, з продовольчого вантажу швейцарської гуманітарної місії забезпечено продуктовими наборами 13 000 родин внутрішніх переселенців.

«Вінницька міська територіальна громада – першою в Україні налагодила співпрацю з міжнародними партнерами, які надавали допомогу ВПО. Так продовольчою програмою місії ООН 36 000 внутрішньо переміщеним особам (17000 родин) надано грошову допомогу від міжнародних партнерів України на загальну суму 102,7 млн грн. Додатково надавалася допомога від Управління Верховного комісара ООН з питань захисту біженців. Спільно з Укрпоштою ВПО щомісячно протягом 3-х місяців виплачувалася допомога у розмірі 2220 гривень на особу», – зазначив міський голова.

Неоціненною, за його словами, була й допомога численних Міжнародних фондів, благодійних та релігійних організацій. Серед яких ООН в галузі Народонаселення, ЮНІСЕФ, СОС Дитячі містечка Україна, ІнтерСОС, Лікарі без кордонів, Міжнародна Організація Міграції, Релігійна місія “Карітас-Спес Вінниця”, Міжнародна гуманітарна організація «AСTED», Міністерство закордонних справ Швейцарії та посольство Швейцарії та інші.

Наразі переселенці у Вінниці отримують увесь спектр соціальних і медичних послуг. Мають вони і всебічне сприяння у працевлаштуванні та започаткуванні власного бізнесу. Люди із числа ВПО, які хочуть оселитися у нашому місті, можуть взяти участь і в цільовій програмі «Муніципальне житло».

«Підсумовуючи зазначу, що робота щодо інтеграції та підтримки ВПО є постійною і системною. На даний час середня кількість переміщених осіб, які прибувають до м. Вінниці та отримують статус ВПО складає в середньому 500 осіб за місяць. В основному переміщення людей триває з Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей. Всі родини першочергово забезпечуються продуктовими наборами, вирішуються питання соціального захисту, освіти та медичного обслуговування. Надається всебічна психологічна допомога, – наголосив Сергій Моргунов. – Активна взаємодія між органами місцевого самоврядування та постійний діалог з ВПО сприяє кращому розумінню їхніх проблем та знаходження шляхів їх вирішення. Головним завданням залишається зробити так, щоб вимушені переселенці почувалися як удома».

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook