Виконком затвердив програму підтримки ОСББ на 2024-2028 роки

Вінницька міська рада продовжує підтримувати мешканців, які бажають взяти управління своїм будинком у власні руки. 18 травня, виконком ВМР, затвердив Програму розвитку та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської територіальної громади на 2024-2028 роки.

Відповідно до програми, усі охочі створити ОСББ можуть розраховувати на повний та безкоштовний супровід, в міському бюджеті закладаються кошти на отримання інформаційних листів з БТІ, безкоштовний мобільний додаток «Дах», який дозволяє спростити як створення так і управління ОСББ, навчання голів правлінь ОСББ, а також передбачається кредитування ОСББ для участі в державній програмі «Енергодім» через КП «Фонд муніципальних інвестицій» для проведення заходів з утеплення будинків.

Зокрема, як пояснює начальник відділу по розвитку ОСББ міськради Ігор Іванов, мова йде про те, що в умовах відсутності фінансування з боку банків, цю функцію може взяти на себе міська рада, а потім – по завершенні заходів з тепломодернізації, держава компенсує ці витрати. При цьому, вартість кредиту складає від 3 до 5%, а максимальний обсяг кредиту – не більше 70% від загального обсягу робіт.

«Загалом, затверджена виконкомом програма – це логічне продовження попередньої, яка показала досить хороші результати та була розрахована на 2014–2023 роки, – зазначає Ігор Іванов. – Наприклад, 67,7% ОСББ (568 об’єднання у 625 будинках), які функціонують в місті, на сьогодні були створені саме за час дії попередньої програми. Крім того, містяни отримали майже вісім тисяч консультацій, при цьому варто зауважити, що усі вони були безкоштовними, на відміну від аналогічних послуг, які надають приватні компанії. Фактично ми разом з ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Вінниці» допомагаємо не лише на етапі створення об’єднання: надаємо пакет усіх необхідних документів та супроводжуємо на кожному кроці, а й консультуємо ще рік-два, поки новостворене ОСББ не набуде необхідного досвіду».

Крім того, за словами Ігоря Іванова, завдяки дії програми 78 голів правлінь ОСББ змогли безкоштовно пройти навчання на базі Київського національного університету будівництва і архітектури за спеціальністю «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків), та для 55-ти представників ОСББ на базі Вінницької обласної організації товариства «Знання України» на тему «Основи бухгалтерського обліку та діловодства для ОСББ».

«Також хотів би зауважити, що додатково до цієї програми у місті продовжує діяти Програма розвитку та утримання житлово-комунального господарства Вінницької міської територіальної громади на 2019 – 2024 роки, відповідно до якої мешканці можуть отримати перший капітальний ремонт одного з конструктивних елементів будинку коштом міського бюджету, а також програма співфінансування для ОСББ, – зазначає начальник відділу. – Таким чином, ми намагаємось надавати комплексну підтримку містянам, які готові брати управління своїм будинком у власні руки».

Завдяки такому підходу, як зазначає Ігор Іванов, Вінниця знаходиться в трійці лідерів у відсотковому вираженні кількості ОСББ. Станом на початок травня, питома вага будинків у яких створено ОСББ у Вінниці складає 44%. Тоді як в середньому по Україні цей показник складає близько 22%.

Довідка. Житловий фонд Вінницької міської територіальної громади нараховує 2098 багатоквартирні будинки загальною площею близько 5,5 млн м2. Станом на 15.05.2023 створено 25 ОСББ в 25 будинках, з них 4 новобудови та 21 житлових. Всього 847 ОСББ у 927 будинках.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook