У Вінниці затвердили Програму сприяння залученню інвестицій у громаду на 2024-2026 роки

Вчора, 30 листопада, під час засідання виконавчого комітету самоврядці затвердили Програму сприяння залучення інвестицій у Вінницьку міську територіальну громаду на 2024-2026 роки, а також заслухали про хід виконання аналогічної Програми за 2021-2023 роки.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що залучення додаткових інвестицій допоможе громаді економічно зрости та водночас збільшити частку зайнятого населення. Щоб реалізувати цю мету, до роботи потрібно підійти комплексно:

“У Вінницького регіону унікальне положення на карті порівняно з іншими облатсями, тому маємо розвивати логістичний бізнес і тісно комунікувати з сусідніми регіонами. Ми будемо конкурентоспроможні, якщо створимо великий комплекс пропозиції для інвесторів: земельні ділянки, оптимальне залучення інфраструктури та комунікацій, механізми стимулювання та підтримки бізнесу в межах чинного законодавства та наших повноважень як органу місцевого самоврядування. Дуже важливо врахувати ці моменти для того, щоб розвиватися ще динамічніше”, – наголосив Сергій Моргунов. – Ми маємо серйозний виклик, пов’язаний з ринком праці, на підприємствах не вистачає людей. Крім того, маємо попіклуватися про адаптацію ветеранів до соціуму та мирного життя після Перемоги. Тому вже зараз думаємо про перекваліфікацію та навчання, яке знадобиться їм для подальшого працевлаштування”.

За словами директора департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максима Мартьянова, нова Програма була підготовлена з урахуванням викликів сьогодення та сучасного стану розвитку економічної ситуації в Україні. Зокрема, експерти визначили виклики, які не стимулюють бізнес інвестувати у нашу державу та розглядали досвід і напрацювання інших країн, які успішно розвиваються. Так, одним із основних інструментів розвитку економіки в світі є створення індустріальних парків – про це Максим Мартьянов розповів на прикладі Польщі, Чехії, Туреччини та інших країн.

“Ми прагнемо позиціонування Вінницької міської територіальної громади як в Україні, так і у світовому економічному середовищі як надійного партнера та перспективної території для ведення бізнесу, на основі ефективного використання наявного потенціалу та конкурентних переваг, в тому числі в умовах воєнного стану, – наголосив Максим Мартьянов. – Для цього плануємо розробити новий інвестиційний паспорт міста та представляти можливості Вінницької громади на міжнародних та українських форумах, В2В зустрічах тощо”.

Окрім розвитку індустріальних парків, муніципалітет також буде продовжувати оновлювати базу даних про наявні виробничо-складські та офісні приміщення для релокованого бізнесу та внутрішнього інвестора.

Максим Мартьянов додає, що нова Програма ґрунтується на основних здобутках Програми сприяння залученню інвестицій у Вінницьку міську територіальну громаду на 2021-2023 роки та має закріпити отриманий результат та створити умови для покращення результатів.

“У період з 2021 – 9 міс. 2023 року у Вінницькій громаді вдалося створити більше тисячі робочих місць за рахунок реалізації інвестиційних проєктів, укласти договори про співпрацю з підприємствами, що планують розмістити інвестиції на території громади, а також збільшити кількість учасників індустріальних парків. Водночас за час повномасштабного вторгнення на території Вінницької громади було створено вінницьким та релокованим бізнесом понад 3 200 робочих місць. Тож ми будемо продовжувати працювати в цьому напрямку для того, щоб мати стабільну економіку та стійкість до викликів, зумовлених війною. Це посприяє додатковим надходженням до бюджетів усіх рівнів, а відповідно – обороноспроможності країни перед обличчям ворога”, – наголосив Максим Мартьянов.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook