У Вінніці запрацює міський антикорупційний відділ

У Вінницькій міській раді з 1 липня створюють відділ, який займатиметься попередженням, ліквідацією та мінімізацією корупційних проявів. Відповідне рішення сьогодні було схвалене на сесії міської ради. Також у новій структурі займатимуться організацією і забезпеченням антикорупційної політики на території Вінницької міської ОТГ.

«Відділ з питань запобігання та виявлення корупції буде проводити конкретну реальну роботу, а не формальну. Однозначно його працівники повинні ефективно реагувати на всі звернення громадян, будь-які скарги щодо дій працівників Вінницької міської ради та комунальних підприємств. Ви знаєте мою позицію – жорстко реагувати на всі ці виклики. Якщо хтось винен – він повинен відповідати по закону», – каже міський голова Сергій Моргунов.

“Працівники відділу виконуватимуть різні завдання. Серед них – розробка, організація та контроль за проведенням заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням. Також працівники цієї структури організовуватимуть роботу з оцінки корупційних ризиків у діяльності виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ та закладів міської ради. Готуватимуть заходи щодо їх усунення. А також – надаватимуть методичну та консультаційну допомогу з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції”, — інформує Вінницька міська рада.

Новий відділ здійснюватиме й заходи з виявлення конфлікту інтересів, сприятиме його врегулюванню. Також – перевірятиме факти подання декларацій посадовими та службовими особами виконавчих органів міської ради, керівниками комунальних підприємств, установ та закладів міської ради. Якщо будуть зафіксовані факти про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій, про це повідомлятимуть Національне агентство з питань запобігання корупції.

Також серед завдань нового відділу – контроль за дотриманням антикорупційного законодавства, забезпечення захисту працівників, які повідомили про порушення вимог Закону, від застосування негативних заходів впливу з боку керівництва. Відділ інформуватиме міського голову, Національне агентство та інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції про факти порушення законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Крім того, робітники відділу організовуватимуть роботу та братимуть участь у службовому розслідуванні у разі виявлення фактів вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення. Також – проводитимуть навчання для працівників виконавчих органів міської ради, керівників комунальних підприємств, установ та закладів міської ради щодо змін в антикорупційному законодавстві. Крім того, працівники відділу надаватимуть консультації під час розробки антикорупційних програм.

Нагадаємо, мер Вінниці Сергій Моргунов: місто стане місцем проведення чемпіонатів із стрітворкауту.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook