Світлана Вдовиченко
Сьогодні депутати Вінницької міської ради внесли зміни до Програми «Муніципальне житло». Відтепер продати квартиру можна буде лише через три роки або за згодою спецкомісії з питань реалізації Програми «Муніципальне житло».
« Прийнята правка, ще на етапі прийняття заявок відсіватиме недобросовісних покупців. Тоді житло отримуватимуть дійсно ті кому воно потрібне » , – розповідає директор департаменту економіки і інвестицій Максим Мартьянов.
Нагадаємо, Програма діє у Вінниці Вже чотирнадцять років поспіль. Завдяки її реалізації житло отримують працівники установ та організацій, що утримуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, комунальних підприємств, які постійно проживають на території міста Вінниці та потребують поліпшення житлових умов.
Будують у місті уже 12-тий об’єкт програми «Муніципальне житло». Наразі будинок зводять по вулиці 600-річчя.
Квартири тут продають за ціною, що нижча за ринкову по місту, зазначають в мерії, водночас якість будівництва досить висока.
«Вартість будівництва 1м2 житла – 24 тисячі 990 гривень. Хочу також наголосити, що будівництво «Муніципального житла» реалізується не за бюджетні кошти, а за рахунок інвестицій довірителів», – коментує заступник міського голови Андрій Очеретний.
Також, вже стартували підготовчі роботи на будівельному майданчику, де зведуть черговий багатоповерховий житловий будинок на вулиці Привокзальні, 30. Проєктування будівництва ще триває.
Тоді як інша особливість програми в тому, що квартири продають тим кандидатам, які отримали це право під час відкритого жеребкування. Тому за такі ціну, охочих чимало.
Окрім вінничан, які дійсно потребують житло та купують його для себе та своєї сім’ї, є й ті, хто хоче на цьому заробити. Придбати квартиру за хорошою ціною та продати в рази дорожче. Тому не дивно, що за 14 років були випадки, коли квартири купували з метою заробітку.
« При сприянні Вінницької міської ради чи нашої команди. Учасники цієї програми можуть брати пільгові кредити довгострокові. Тобто це дійсно створення пільгових умов, конкретним категоріям громадян. На жаль, є ділки, які спеціально намагаються брати участь у програмах, або під підставних учасників оформляти земельні ділянки за символічну суму і намагаються продати на вторинному ринку. Тому в такому випадку заради справедливості, бо є і скарги від людей. Тому, що людей, які хочуть брати участь у програмі достатньо багато » , – зауважив міський голова Сергій Моргунов.
Додатково:
Учасниками програми можуть бути:
- Працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств;
- Особи, які належать до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- Молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни до 35 років включно, які перебувають на квартирному обліку/обліку для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради або за основним місцем роботи, особи з інвалідністю, ветерани праці, багатодітні сім’ї;
- Громадяни (сім’ї), які перебувають на квартирному обліку для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради або за основним місцем роботи;
- Внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій та зони проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, які мають намір оселитися в межах територіальної громади;
- Учасники бойових дій, які проходили військову службу в зоні АТО/ООС, зареєстровані на території Вінницької області;
- Члени першого ступеня спорідненості сімей загиблих учасників бойових дій, які проходили військову службу в зоні антитерористичної операції (АТО/ООС), зареєстровані на території Вінницької області;
- Учасники бойових дій, які проходили військову службу в Афганістані;
- Працівники підприємств, що знаходяться у зоні активних бойових дій та планують переміститись до Вінницької міської територіальної громади.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook