Скільки і куди спрямували резервний  бюджет Вінниці в умовах повномасштабної війни?

Сьогодні, 27 січня, під час чергової сесії Вінницької міської ради депутати заслухали звіт про витрачання коштів резервного фонду бюджету Вінниці за 2022 рік.

Про це повідомляє Моя Вінниця.

Нагадаємо, резервний фонд — один із видів бюджетних резервів, кошти якого призначені для забезпечення невідкладних витрат на заходи, які не могли бути передбачені при затвердженні бюджетів або викликані надзвичайними обставинами. Останніми і вважаються події викликані повномасштабним наступом рашистів. 

За словами керівниці департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталії Луценко, головним чинником, що вплинув на використання коштів резервного фонду, стала повномасштабна війна.

У 2022 році резервний фонд бюджету Вінницької МТГ становив понад 30 мільйонів гривень. Більшу частину коштів резервного фонду бюджету спрямували на ліквідацію руйнувань, спричинених російською агресією. Зокрема, йдеться про наслідки теракту в центрі Вінниці 14 липня. Через ракетну атаку цього дня у середмісті було пошкоджено майже пів сотні багатоквартирних будинків.

Кошти резервного фонду місцевого бюджету використали на ремонти в будівлях неподалік від епіцентру вибуху, по вулицях: Бевза, Замостянська, Довженка, Короленка, Острозького, Варшавська (колишня вул. Ширшова) та на проспекті Коцюбинського. 

Роботи проводили, враховуючи ступінь пошкодження. Деяким будинкам знадобилися капітальні ремонти покрівель, в окремих квартирах та під’їздах замінювали вікна та дверні блоки. Витратили кошти й на капітальний ремонт закладів освіти: будівлі ліцею №8 та дитячого садочка №27.

До відновлення пошкоджених будівель доєдналися благодійники. Однією із перших свою допомогу запропонувала американська організація GEM, також до допомоги з відновленням житла долучилося Посольство Швейцарії в Україні. Частину ремонтних робіт профінансувала Асоціація «ІТ компаній Вінниці». А французька міжнародна організація «ACTED» надала фінансову допомогу постраждалим та членам їхніх родин. Крім того, ця міжнародна організація одразу після теракту доправила гуманітарний вантаж Вінницькій лікарні швидкої медичної допомоги.

Серед основних напрямків використання бюджетних коштів варто відзначити налаштування системи сповіщення на території громади. Зараз вінничани уже звикли, що сигнали добре чутно в усіх куточках Вінницької МТГ, а сама система чітко налагоджена.  Але для того, аби вона ефективно працювала, на початку збройної агресії, систему додатково обладнали технічними засобами та вдосконалили. 

Також у Вінниці, крім звичної сирени, запровадили декілька сигналів на випадок ядерної та хімічної небезпеки, та евакуації з міста. Загалом, на систему екстреного оповіщення та інформування вінничан витратили близько 8% коштів резервного фонду.

Враховуючи всі сучасні умови, у 2023 році резервний фонд бюджету заплановано у обсязі понад 161 мільйон гривень – у п’ять разів більше, ніж минулого року. Зазначимо, що розмір резервного фонду може бути змінений протягом року.

«Коригування бюджету пов’язане із наявністю дохідної частини. Ми повинні аналізувати стан виконання бюджету, і, маючи реальні надходження, можна коригувати бюджет», — зауважила Наталія Луценко.Вона також додала, що показники, які були закладені в цьогорічному бюджеті та затверджені депутатами, є реалістичними і будуть виконані.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook