Сергій Моргунов: Із великим сумом вшановуємо сьогодні жертв Голокосту, мільйони невинно загиблих

27 січня відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Через політику ненависті і терору гітлерівської Німеччини людей нищили просто через їхню ідентичність, головною мішенню були євреї, зауважив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

“Сьогодні у центрі Європи знову відбувається геноцид. путінська росія прагне стерти з лиця Землі Україну і її народ. Але їм не зламати нас. Світ переміг нацизм у Другу світову. Переможемо рашизм і зараз. Світла пам’ять жертвам Голокосту… Пам’ятаємо…”, – написав на своїй сторінці у фейсбук Сергій Моргунов.

Він додав, що трагедії в історії людства мали б бути пересторогою, що подібного більше не станеться.

Нагадаємо, 27 січня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. Жертвами переслідувань нацистів, окрім євреїв, також стали й люди інших національностей (роми, слов’яни).

За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook