У Вінниці проведуть “грибні рейди”

У Вінницькій міській раді повідомляють, що найближчим часом на 7 ринках буде проведено “грибні рейди”. З перевіркою грибів, які реалізовують на ринках, на вулиці вийдуть представники Держпродспоживслужби та Муніципальної варти.

Для того, щоб не допустити отруєнь грибами, фахівці  Держпродспроживслужби спільно з представниками КП «Муніципальна варта» щорічно проводять «грибні рейди» на міських ринках. Представники цих служб  контролюють продаж грибів у встановлених торговельних точках, у разі виявлення порушень, гриби вилучають,  а порушників штрафують.

Основною причиною грибних отруєнь є невміння розпізнавати їстівні та отруйні гриби. Тому застерігаємо: ніколи не збирайте тих грибів, яких не знаєте; зібрані гриби ще раз ретельно перевірте. Якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його викинути. Не можна пробувати сирі гриби на смак, вони підлягають кулінарній обробці в день збирання. Не можна збирати гриби біля автотрас, сміттєзвалищ, звалищ відходів хімічної промисловості. Не можна купувати гриби у  невстановлених для цього місцях, адже вони не пройшли відповідної експертизи. Консервовані гриби домашнього приготування заборонено продавати,

– розповіла начальниця Вінницького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Ірина Односталко.

Також фахівці попереджають, що лісові гриби категорично не можна купувати на стихійних ринках, а у встановлених торговельних точках необхідно вимагати у продавця довідку ветеринарно-санітарної експертизи.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

200 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.