У Вінниці працюють над безбар’єрністю міста

У Вінниці найближчим часом презентують результати дослідження щодо визначення рівня безбар’єрності. Також у рамках проєкту «Вінниця без бар’єрів» працюють над планом дій з метою покращення ситуації у цій сфері. Розробку стратегічного документа завершать цього року.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

«Майже 150 тисяч вінничан – потенційно маломобільні. І це не тільки люди з інвалідністю, а і мешканці поважного віку, вагітні, батьки з візочками, діти до 7 років тощо. Тема безбар’єрності стосується кожного. Створювати у місті простір, зручний для всіх, ми почали ще з 2006 року разом з Раїсою Панасюк. На жаль, Раєчки з нами вже немає, але справу продовжують її однодумці», – каже очільник міста Сергій Моргунов.

Минулого року фахівці комунальних підприємств «Інститут розвитку міст» та «Агенція просторового розвитку» спільно з громадською організацією «Гармонія» започаткували новий проєкт «Вінниця без бар’єрів». Він має за мету покращити ситуацію з доступністю у місті, забезпечити рівні права на самостійне переміщення та доступ до будівель, зокрема для представників та представниць маломобільних груп населення. Проєкт спрямований на реалізацію пріоритетів Стратегії 3.0.

Було проведено дослідження щодо визначення рівня безбар’єрності у Вінниці, а саме: обстежені ділянки пішохідних зон та входи до будівель. Презентація результатів відбудеться найближчим часом. Крім того, у рамках проєкту «Вінниця без бар’єрів» розпочали роботу над формуванням стратегічного документа для громади. Окрім його розробки та впровадження, цього року заплановані просвітницькі та інформаційні заходи.

«Я запрошую до співпраці соціально відповідальний бізнес, громадськість, мешканців, адже ми є партнерами у створенні міського середовища, комфортного для усіх. Безбар’єрність – це не лише архітектурна доступність. Це комплекс рішень. І в першу чергу потрібно бути готовими до змін ментально», – зазначив міський голова Сергій Моргунов. Щоб бути в курсі подій, підпишіться на сторінку проєкту «Вінниця без бар’єрів» https://www.facebook.com/BarrierFreeVinnytsia

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook