У Польщі підписали Угоду про співпрацю між Вінницькою міською радою та Вроцлавським індустріальним парком

З навчальним візитом у польське місто Вроцлав відправилися представники Вінницької міської ради. Під час цієї поїздки вчора, 6 лютого, відбулося підписання Угоди про співпрацю між Вінницькою міською радою та Вроцлавським індустріальним парком.

“Розпочинаємо співпрацю з Вроцлавським індустріальним парком – одним з найбільших у Польщі. Нині тут працюють понад 260 підприємств і 11 тисяч осіб, діють три виші. Угода, яку підписали з новими партнерами, передбачає спільні проєкти, обмін досвідом та інноваціями задля залучення інвестицій. Саме це і є фундаментом для відновлення економіки та прискореного розвитку нашого міста після Перемоги. Маємо підготувати умови для роботи бізнесу , і відповідно – для створення робочих місць. Потенціал є – розбудовуємо чотири індустріальні парки та технопарк «Кристал»”, — наголосив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Ця Угода передбачає обмін досвідом у сфері підприємництва, інновацій та інвестицій, а також взаємними настановами у процесі створення, управління та розвитку індустріальних парків, зазначив заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

“Така тісна співпраця з польськими колегами в майбутньому допоможе реалізувати наш потенціал і пришвидшити вступ в ЄС! Напередодні побували у Вроцлавському індустріальному парку (WPP), де втілюють в життя проєкти, тісно пов’язані не лише з промисловістю, а й з бізнесом та наукою. Комплекс включає офісні приміщення, виробничо-складські зали та лабораторні будівлі на площі в 163 га”, — сказав Андрій Очеретний.

Наразі це найбільший промисловий майданчик у Польщі за кількістю компаній, що працюють на території: понад 260 фірм, які охоплюють майже 60 різних галузей промисловості. Працевлаштовані тут 11 тисяч людей. До ключових і найбільш представлених галузей належать будівництво, електричні машини, електротехніка, електроніка, IT, зварні конструкції, металургія, металообробка, механічна обробка, транспорт і експедиція.

“Після візиту сюди, висновок один: WPР не лише надає простір для розвитку бізнесу, але й формує спільноту підприємців. Важливо, що і Вінниця переслідує таку ж мету. На базі наших промислових майданчиків ми створюємо умови для реалізації бізнес-проєктів, щоб вінничани мали можливість отримувати гідну платню. Ми також активно залучаємо до нашої спільноти переселений бізнес, який виявив бажання жити і працювати у Вінниці”, — додав він. .

Довідка: На WPP працюють такі польські компанії, як Archimedes, Dozamel, Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych і Donako, а також філії міжнародних груп, таких як General Electric Power, Bombardier Transportation, DeLaval, Fortaco. У WPP також діють три заклади вищої освіти.

Нагадаємо, у Вінниці в районі Вишеньки з’явиться технопарк «Кристал». Це буде перший муніципальний центр інновацій в Україні. Колишній корпус заводу перетворять у сучасний бізнес-інкубатор, який стане магнітом для креативної молоді.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook