Сергій Моргунов передав державні нагороди родинам загиблих захисників

14 березня, міський голова Сергій Моргунов разом з начальником Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Романом Потерлевичем передали державні нагороди родинам вінничан, чиї близькі загинули, захищаючи територіальну цілісність та недоторканість України. 9 військовослужбовців з Вінницької міської територіальної громади, указами Президента України, були посмертно відзначені орденами «За мужність» III ступеня, орденом Богдана Хмельницького III ступеня, орденом Богдана Хмельницького II ступеня та медаллю «Захиснику Вітчизни».

Після передачі нагород, Сергій Моргунов поспілкувався з членами сімей загиблих військовослужбовців. Він висловив співчуття родинам у зв’язку з втратою близьких та зазначив, що територіальна громада буде робити все для того, аби пам’ять про них була вічною, а їхній подвиг ніколи не був забутий.

державні нагороди

«Хочу висловити свої співчуття вам всім за ваших Героїв, за Героїв нашої Вінницької територіальної громади. Якби не героїзм цих людей, невідомо, де б була лінія фронту сьогодні, – зазначив Сергій Моргунов. – Важливо перемогти цю чуму для того, щоб ці втрати не були даремними, для наших діточок дуже важливо щоб вони жили у вільній та щасливій країні й в гарних та комфортних містах».

Очільник міста підкреслив, що підтримка родин військових та вшанування пам’яті оборонців – пріоритет громади.

Разом з громадськими організаціями, сім’ями бійців напрацьовуються пропозиції щодо символічних місць пам’яті та церемоніальних заходів з метою вшанування Захисників та Захисниць. Спільно з Міським аналітично-просвітницьким центром «Ветеранський простір» розробляється ідея створення комплексу вшанування на площі Шевченка, щоб кожна людина мала змогу підійти та вшанувати пам’ять героїв-вінничан, які боролись за незалежність України.

«Ми повинні зрозуміти, що наше завдання – зробити це достойно», – каже Сергій Моргунов.

державні нагороди

Рідні Захисників наголошують, що увага громади й держави до подвигу Героїв надзвичайно важлива.

Тетяна Кожушко – дружина загиблого захисника Олександра Кожушко розповідає, що її чоловік пішов на фронт добровольцем, нікому нічого не сказавши. Як зазначає пані Тетяна, її чоловік був старшим бойовим медиком та кожного дня рятував життя як своїх побратимів, так і цивільних людей. Вона каже, що наразі вкрай важливо пам’ятати подвиг героїв

«Я хочу сказати, що це дуже важливо, коли пам’ятають та цінують. Я вважаю його героєм, вся моя родина, всі його друзі вважають його героєм. Тому ми маємо це пам’ятати, – каже Тетяна Кожушко. – І громада має пам’ятати. Площа Шевченка – гарне місце, над Бугом, і воно є серцем Вінниці. Також поруч собор та костел, хто куди хоче може зайти й одразу ж вшанувати загиблих. Цей варіант мені до душі».

Поряд з площею розташований Свято-Преображенський кафедральний собор та костел Святої Діви Марії Ангельської. Також у краєзнавчому музеї є своя експозиція по вшануванню героїв російсько-української війни.

На зустрічі була і родина командира роти розгородження інженерно-саперного батальйону капітана Єфременюка Віталія, який загинув у червні минулого року. У нього залишилась маленька донька та син. Мама Віталія зазначає, що він завжди був добрим та турботливим сином.

«Він був дуже добрий, за 31 рік я від нього жодного поганого слова не почула, ніколи мене не образив, нічого поганого не сказав. Він ще о 21:50 до мене зателефонував і сказав: «Мамо, ми їдемо на завдання, зв’язку не буде, не переживайте, у мене все добре». Це було о 21:55, а сталось все в 12-й годин ночі, він загинув, нам уже повідомили о 7-й ранку».

Дружина Віталія Ольга Єфременюк зазначає, що її чоловік був справжнім героєм та людиною, для якої його робота була дійсно важливою, він завжди в першу чергу думав тільки про своїх хлопців, всупереч своїм планам чи самопочуттю.

«Ми пишаємось ним, що він дійсно такий був і я сподіваюсь, що діти будуть пам’ятати й пишатись ним. Ми не будемо про нього забувати і я буду прив’язувати дітям любов до батька, аби вони знали хто такий батько, ким він був і завжди його пам’ятали», – каже пані Ольга.

Для довідки

Орденом «За мужність» III ступеня посмертно відзначені:

  • Старший солдат Купрійчук Максим;
  • Солдат Жолукевський Олександр;
  • Сержант Сілаков Артем;
  • Солдат Пустовіт Олександр;
  • Солдат Багрій Віталій;
  • Старший солдат Бондар Віталій.

Майор Шевчук Олександр та капітан Єфременюк Віталій посмертно відзначені орденами Богдана Хмельницького III ступеня та Богдана Хмельницького II ступеня відповідно.

Солдат Кожушко Олександр посмертно удостоєний медаллю «Захиснику Вітчизни».

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook