Сергій Моргунов: «Перед зовнішньою загрозою ми всі повинні згуртуватися»

З нагоди відзначення в Україні Дня єднання сьогодні у Вінниці урочисто підняли Державний прапор України. О десятій годині ранку синьо-жовті стяги замайоріли по усіх обласних центрах України.

Нагадаємо, згідно Указу № 53/2022 про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства, що опублікований 14 лютого на сайті глави держави, в Україні на державному рівні започаткували нове державне свято — День єднання. Його відзначатимуть щороку 16 лютого.

Знаково, що на Замкову гору Вінниці сьогодні прийшла велика кількість вінничан. На заході були присутні міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької ОДА Сергій Борзов та голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий. Поряд з представниками влади, активістами, студентами, військовими стали і пересічні мешканці територіальних громад. Майже у кожного в руках була синьо-жовта стрічка. Разом співали Гімн і молитву за мир в Україні.

«Якщо розглядати восьмирічну історію всіх тих подій, які відбуваються в Україні, то саме український народ і українська армія проявили згуртованість і єдність. Перед зовнішньою загрозою нападу з боку Росії ми всі повинні згуртуватися, і зробити це для того, щоб зберегти державу, захистити кордони. Саме головне – ми продемонструємо нашим закордонним партнерам, що ми згуртовані як ніколи заради збереження територіальної цілісності і незалежності України», – каже очільник вінницької громади Сергій Моргунов.

Учасники заходу активно коментували свою позицію.

«Є дуже чудовий вислів, що корабель не тоне, поки вода навколо нього, він тоне, коли вода в ньому”, – говорить депутат міської ради від ПП «Українська стратегія Гройсмана», заступник голови постійної комісії міської ради з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг Олександр Мельник. – Дуже важливо контролювати і власний емоційний настрій і настрої, які є сьогодні в людей в країні. Треба максимально уникати і унеможливлювати те, щоб просто підривали віру в єдність країни. Такі заходи, як сьогодні це чудова можливість об’єднатись спільно і заспівати гімн, висловити свою шану нашій Батьківщині”.

Продемонстрована вінничанами згуртованість є беззаперечноюю.

«Путіну можна подякувати за те, наскільки сильно він згуртував націю, починаючи з 2014 року. Я думаю, що ми сьогодні як ніколи сильні й згуртовані. Сьогодні ми розуміємо, що плече кожного з нас це є протистояння ворогу. Так просто нас вже не зламати. Якщо ми були слабкими в 2014 році, то зараз ми надзвичайно сильні, як нація і об’єднані й згуртовані. Це такі речі, які нікуди не зникають, це залишиться з нами назавжди”, – зазначила депутатка Вінницької міської ради від політичної партії “Українська стратегія Гройсмана” Світлана Куца.

Сьогодні до Вінниці на урочисте підняття прапора приїхали і представники територіальних громад Вінниччини. Щодо політичних партій, то сьогодні найбільш  заявленою за кількістю учасників заходу була політична сила «Українська стратегія Гройсмана».

Наша сила у єднанні!

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook