Планують до першого жовтня завершити будівництво нового корпусу лікарні ШМД у Вінниці

У Вінниці триває будівництво нового корпусу для сучасного відділення екстреної медичної допомоги у Вінницькій міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Для медичного закладу зараз закуповують спеціальне обладнання. Міський голова Сергій Моргунов та голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський 17 червня, побували на будівництві та поспілкувалися з медиками та будівельниками.

“Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги є центральним стаціонарним підрозділом в системі екстреної медичної допомоги Вінницького регіону. Та опорним закладом Вінницького госпітального округу і виконує функцію багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня”, — інформує Вінницька міська рада.

У 2017 році до головного корпусу лікарні швидкої медичної допомоги розпочали добудовувати 3-х поверхову будівлю приймально-діагностичного відділення інтенсивної терапії з ургентним операційним блоком на 4 операційні та відділенням інтенсивної терапії. Наразі уже виконуються роботи по монтажу системи опалення, проводять електропроводку, облаштовують вентиляційну систему, утеплюють фасад та проводять інші зовнішні та внутрішні роботи.

Новий корпус лікарні буде на три поверхи. Крім того, є «нульовий» поверх, де розміститься центральне стерилізаційне відділення і пральні. На першому поверсі – відділення екстреної медичної допомоги з протишоковим залом на 6 робочих місць з сортувальною та лабораторно-діагностичною зонами. Другий поверх – сучасне відділення реанімації на 18 робочих місць. Третій – ургентний оперблок на 4 операційні та зала телемедицини.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що багато часу зайняло виготовлення проектно-кошторисної документації. Загальна вартість проекту разом з обладнанням 260 млн грн. Уже придбали 90% обладнання, воно усе знаходиться на складах.

«Ми ставимо завдання, щоб до першого жовтня були завершені усі будівельні роботи. У нас ще є питання обладнання по програмі «EMERGENCY-2020». Якщо говорити в цілому за цей проект, то це досить важливе та знакове місце. Лікарня швидкої допомоги визначена як базова опорна для Вінницького госпітального округу. Включає в себе обслуговування майже 900 тис населення. Тому нам необхідно в найближчий час завершити цей проект. Досить важливо, щоб медицина була готова до викликів з пандемією коронавірусу. І по великому рахунку ті заходи, які ми зробили на базі міської клінічної лікарні №1 у відділенні реанімації та анестезіології, уже підтвердили наш правильний шлях щодо стратегічного бачення розвитку вторинної ланки охорони здоров’я міста Вінниці. Наше завдання – надавати якісну медичну допомогу, усім хто її потребує», – сказав Сергій Моргунов.

«Враховуючи те, що традиційно міська клінічна лікарня є концентрацією найважчих випадків для того, щоб врятувати життя людей, везуть сюди. І саме тому, коли до Вінниці приїздив Міністр розвитку громад на території України Олексій Чернишов, ми наголошували на тому, що надзвичайно важлива і державна підтримка, щоб реалізувати цей проект в цьому році. Цей проект є учасником програми «EMERGENCY-2020», в рамках якої реконструюються приймальні відділення, а також маємо фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Зараз я ініціював виділення додаткових 10 млн грн державних коштів, щоб пришвидшити цей процес, і полегшити завдання органів місцевого самоврядування, які є власниками цього закладу вторинного рівня. Ми якраз показуємо, що і область, і місто разом реалізують ці проекти, які мають найбільше значення для покращення життя людей», – каже голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський.

Нагадаємо, Центр історії Вінниці отримав на баланс Вежу Артинова.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook