Мобільний додаток транспорту, нові камери та світлофори. Сергій Моргунов розповів про цифровізацію муніципального простору

Сьогодні відбулась остання сесія Вінницької міської ради в цьому році. Традиційно міський голова Сергій Моргунов презентував звіт про головні проєкти, які реалізовували в місті протягом року, що минає.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

«Цей рік ми розпочали з ухвалення Стратегії «Вінниця 3.0» на наступних десять років. Нагадаю, що це перший рік, коли Вінниця вже розвивалась у рамках об’єднаної територіальної громади, коли більше половини площі – це приєднані населені пункти: Десна, Писарівка, Щітки, Малі і Великі Крушлинці, Гавришівка і Вінницькі Хутори. Хочу нагадати, що 2021 рік – це вже другий рік, який ми прожили з викликами по пандемії ковіду. Зрозуміло, що необхідно було більше акцентувати роботу на охороні здоров’я і соціальній сфері. І не всі плани, які ми для себе ставили у Стратегії, ми змогли реалізувати у 2021 році з точки зору розвитку інфраструктури і капітального будівництва. Але, я вважаю, що всім нам разом з вами вдалося зробити чимало», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Один із пріоритетів, які реалізувались цього року у Вінниці – це цифровізація муніципального простору.

У цьому році за сприяння проєкту EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії, було розроблено та  запущено новий сайт міської ради та муніципальний чат-бот СВОЇ. Кількість онлайн послуг, які можна отримати через «Персональний кабінет» на сайті міської ради, збільшили з 38 до 46. Також створили чотири віддалених робочих місця ЦНАП у приєднаних громадах.

Також, запустили мобільний додаток «VinnytsiaTransport», який дозволяє відстежувати рух громадського транспорту в режимі онлайн за допомогою мобільного телефону.  Він показує схему руху, час прибуття, зупинки та розташування транспорту. Інформація в цьому додатку дублюється з даними інформаційних табло на зупинках, яких у місті встановлено уже 50. Запровадили е-квиток у маршрутних таксі – системами безготівкової оплати проїзду облаштовані 265 маршрутних таксі усіх 32 маршрутів приватних перевізників.

До Ситуаційного центру підключено 1119 відеокамер. Загалом на сьогодні по вуличній мережі ВМТГ встановлено 792 камери відеоспостереження, ще 327 – внутрішні камери в різних муніципальних закладах.

Ще до автоматизованої системи керування дорожнім рухом підключили 12 світлофорних об’єктів, в тому числі і на приєднаних територіях (Писарівка і Щітки). У співпраці з Нацполіцією встановили 4 комплекси з фіксації порушень швидкісного режиму у місті в автоматичному режимі.

Варто зазначити, що міська мобільність є одним із ключових критеріїв комфотності міста. За результатами Всеукраїнського муніципального дослідження, на замовлення IRI, Вінниця сьомий рік поспіль утримує лідерську позицію   найкомфортнішого міста України.

З наступного року у Прозорих офісах та на віддалених робочих місцях у приєднаних громадах будуть впроваджуватись нові послуги – з реєстрації актів цивільного стану (народження, шлюбу, зміни прізвища та інші). Також планується розширити до 50 кількість послуг, які надаються онлайн.  

Крім того, будуть запроваджені послуги з реєстрації нових транспортних засобів та обміну посвідчень водія у територіальному відділенні Прозорого офісу «Вишенька».

У  планах запровадити також сервіс е-консультацій з громадськістю на платформі e-DEM, з допомогою якого можна буде вивчати громадську думку та проводити електронні опитування з різних питань, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування.

«В рамках програми «Безпечне місто» встановимо 50 камер відеонагляду на вуличній мережі, підключимо 10 світлофорних об’єктів до АСКДР. Хоча, враховуючи рівень трафіку, ми проводимо консультації з європейськими експертами щодо можливості комплексного вивчення і реалізації програми покращення трафіку на наших вулицях. Це достатньо складний і довготривалий проєкт. Але я думаю, що саме у 2022 році ми вийдемо до вінничан з відповідними пропозиціями», – говорить міський голова Сергій Моргунов.


Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook