Брифінг вінницького міського голови щодо ситуації із коронавірусом

12 червня відбувся традиційний брифінг міського голови Сергія Моргунова, який розповів про ситуацію із захворюваністю серед мешканців Вінниці. А також зупинився на інших важливих для міста питаннях.

З початку епідемії у Вінниці зареєстрували 778 лабораторно-підтверджених випадків інфікування коронавірусом, з них 71 дитина (9%).  За останню добу у Вінницькій області підтвердили 138 випадків інфікування.

-Мушу констатувати, що зараз ми маємо дуже тривожні новини. За останню добу зареєстрували найбільшу кількість випадків інфікування коронавірусною інфекцією по області (81 особа) і по місту (57 осіб). Це створює надзвичайно загрозливу ситуацію, яку ми всіма зусиллями намагалися втримати протягом останніх трьох місяців, застосовуючи карантинні заходи, підтримки наших медиків, обмеженого перебування у громадських місцях тощо, – зауважив Сергій Моргунов.

Кількість хворих на COVID-19 створює велике навантаження на медичну систему Вінниці. Так, Міська клінічна лікарня №1  зараз на 100% заповнена «ковідними» хворими. Майже 10 пацієнтів лежать у реанімаційному відділенні у важкому стані.  

-На превеликий жаль ми маємо 11 летальних випадків від цього захворювання. Станом на сьогодні (12 червня – ред.) у місті хворіють 276 вінничан, зокрема і 26 дітей. На стаціонарному лікуванні у медичних закладах перебувають 73 особи. У реанімаційному відділені міської клінічної лікарні №1 лежать вісім пацієнтів: з них шестеро «ковідних», їх стан стабільно важкий і всі вони перебувають на «сіпапах». В реанімаційному відділенні Вінницької районної лікарні у важкому стані перебуває один вінничанин з COVID-19, – зазначив Сергій Моргунов.

За його словами, амбулаторно в домашніх умовах лікуються 208 пацієнтів, а під спостереженням сімейних лікарів перебувають 735 осіб. У місті продовжують працювати 16 мобільних бригад і з третього квітня вони здійснили 4958 виїздів і відібрали 9874 зразки для ПЛР-тестування.

Водночас міський голова наголошує, що засобів індивідуального захисту, медикаментів та дезрозчинів для медичних працівників достатньо згідно з програмою «Тримісячний запас».

-Ми постійно поновлюємо запаси і на минулій сесії прийняли рішення про фінансування саме цього напрямку. Тест-системи для ПЛР та реактиви для ІФА є в наявності. Як бачимо, ми продовжуємо втримувати лідерство за кількістю проведення тестувань на коронавірус. Однак потрібно розуміти, що велике навантаження впало на медиків, які лікують не лише «ковідних» пацієнтів, а й допомагають людям з іншими хворобами, – сказав Сергій Моргунов.

Міський голова наголосив на необхідності дотримання протиепідеміологічних заходів, соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту. Нехтування елементарними правилами  постійне перебування у громадських місцях лише спричинить сплеск захворюваності у місті, яка в подальшому може перерости у жорсткий карантин.  

Брифінг щодо ситуації із коронавірусом у Вінниці 12.06.2020

Опубліковано Сергієм Моргуновим Пʼятниця, 12 червня 2020 р.

Нагадаємо, брифінг вінницького міського голови щодо ситуації із коронавірусом.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook