Захисника з Вінниччини нагородили “Сталевим хрестом”

Почесний нагрудний знак “Сталевий хрест” отримав від Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного захисник із Вінниччини 19-річний Володимир Підкапка. Його опублікували в Гніванській територіальній громаді.

У дитинстві оборонець впав з гойдалки та мав ушкодження ніг. Через це не міг самостійно пересуватись, перестав відвідувати дитячий садочок. А у три роки вчився пересуватися на милицях. Батько пообіцяв йому подарувати велосипед, якщо син старатиметься і виконуватиме вказівки лікарів. У 5 років цю ціль було досягнуто. У шість – милиці залишилися в минулому.

“Хлопець займався фольклором в Гніванській дитячій музичній школі, навчався в ЗОШ №3. З 16 років працював в кар’єрі електриком. Та, незважаючи на те, що він мав групу інвалідності і час від часу змушений був підліковуватися, мрія про військову форму та службу не покидала його. Щойно Володимиру виповнилось 18 років він почав активно працювати над тим”, – йдеться в повідомленні.

5 жовтня 2021 року Володимир Підкапка був мобілізований на строкову службу. Хлопець став солдатом роти охорони однієї із військових частин Житомирської області. У лютому після повномасштабного вторгнення його військова частина була знищена, а поблизу йшли бої.

“З початком війни Володимир виконував найрізноманітніші завдання: цілодобово будував укриття і бліндажі, копав окопи, охороняв стратегічно важливі об’єкти. А коли виникла необхідність лягти в госпіталь, відмовився і продовжив щоденну службу задля перемоги”.

Одним із найважчих днів за весь період війни для оборонця став день, коли дізнався про загибель друга Олександра Яроменка, який родом із Гнівані.

Володимирову відданість службі, сміливість, наполегливість, патріотизм відзначив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Він нагородив Володимира Підкапку почесним нагрудним знаком “Сталевий хрест”.

Відзнаку отримують за виконання бойових завдань під час проведення об’єднаних, антитерористичних операцій, а також операцій з підтримання миру та безпеки, високі показники у бойовій підготовці, несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook