путін хоче звинуватити Україну в загрозі існуванню росії — ISW

Президент росії володимир путін намагається створити інформаційні умови, щоб звинуватити Україну і Захід у загрозі існуванню РФ у відповідь на невдачі загарбників на полі бою.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

За словами аналітиків, російські офіційні особи просувають інформаційну операцію, яка помилково представляє війну росії в Україні як критично важливу для подальшого існування рф.

“рутін попередив, що не знає, чи зможе “така етнічна група, як російський народ, вижити в тому вигляді, в якому вона існує сьогодні”, якщо Заходу вдасться” знищення рф та встановлення контролю над її осколками”. путін звинуватив колективний Захід у тому, що вже є “викладені на папері” плани знищення рф в її нинішньому вигляді”, — зазначили в Інституті.

В ISW нагадали, що путін також заявив, що росія була змушена призупинити свою участь у договорі СНО, щоб забезпечити свою стратегічну стабільність і безпеку перед узгодженими зусиллями Заходу використовувати СНО для руйнування стратегічних перспектив росії.

“путін почав висувати умови для увічнення цієї інформаційної операції у своїй промові перед Федеральними зборами 21 лютого, де він звинуватив колективний Захід у використанні війни в Україні для загрози існуванню рф”, — йдеться у звіті.

За словами аналітиків, заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв виступив зі схожими заявами.

“Риторика “путіна і медведєва є частиною інформаційної операції, яка представляє війну в Україні як екзистенціально важливу для подальшого виживання пострадянської рф, що, ймовірно, є спробою представити війну як таку, що має вищі ставки для Росії і Заходу, ніж є насправді”, – зазначили в Інституті.

В ISW вважають, що путін, ймовірно, сподівається створити інформаційні умови, щоб звинуватити Україну та Захід у загрозі виживанню росії у відповідь на російські військові невдачі та підтримку Заходом українських перемог.

“Жоден видатний західний чиновник не закликав до розпуску російської федерації, і західні лідери дуже обережно формулювали свої цілі як надання Україні можливості звільнити щонайбільше всю свою територію”, — йдеться у звіті.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook