Мер Сергій Моргунов про забезпечення життєдіяльності Вінниці та можливості розвитку після перемоги

Війна поставила перед громадою серйозні виклики та водночас її мешканці потребують рішень, які дозволять з оптимізмом дивитися у майбутнє після нашої Перемоги. Ефективні антикризові управлінські рішення та проєкти, націлені на збереження сталого розвитку Вінницької міської територіальної громади стали однією із тем ґрунтовного інтерв’ю міського голови Сергія Моргунова на телеканалі «ВІТА». За його словами, важкі реалії змусили перейти від стратегічного планування до оперативного, але це не виключає роботи на перспективу. З огляду на це й сформовано бюджет-2023. Він націлений на стабільне функціонування всіх галузей громади в умовах воєнного стану, а після його завершення зможе стати бюджетом розвитку.

Щоб забезпечити життєдіяльність громади, Вінниця, як «тилове» місто має вирішувати комплекс завдань. З-поміж яких — нарощення економічного потенціалу, допомога Збройним Силам, підтримка вимушених переселенців та інших громад, які зазнали нищівних рашистських обстрілів. Але так само необхідно тримати у фокусі й потреби людей, які живуть і працюють у Вінниці та роблять усе від них залежне для досягнення Перемоги, наголосив під час інтерв’ю Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

За його словами, бюджет територіальної громади ухвалений на 2023 рік, враховує реальний стан речей. 47 % видатків спрямовано на соціальну підтримку, а також антикризові управлінські завдання, зокрема, й ті, що стосуються стабілізації ситуації у разі блекауту, організації належного рівня послуг освіти, медицини, роботи транспорту та комунальної сфери.

«Ми розуміємо що разом із тим необхідно підтримувати нашу інфраструктуру, в тому числі дороги. Хоча і є певні обмеження на рівні держави: ми не можемо сьогодні направляти кошти на будівництво і реконструкцію, а тільки на капітальний ремонт. Але дороги треба і прибирати, і ремонтувати. І дахи будинків треба далі робити. У минулому році ми зробили 19 будинків, в цьому році 22 будинки поставили в план. Але це питання не просто капітального ремонту чи якоїсь краси. Це питання енергозбереження — просто щоб банально людям не капало на голову, коли йде дощ, бо дах зносився. Крім того, і заміна мереж, щитових тощо, тому що це теж питання енергозбереження. Багато є різних напрямів», — каже міський голова.

Водночас він наголошує, що на цьому зупинятися не можна, потрібно вже зараз напрацьовувати вектори, за якими Вінниця рушить відразу після перемоги, не збавляючи темпів свого розвитку.

«Якщо говорити про перемогу і в тому числі про розвиток, то ми сьогодні готуємо низку проєктів і презентуємо їх не просто на картинці, а робимо відповідну проєктно-кошторисну документацію, щоб після перемоги направити відповідний ресурс для того, щоби достатньо активно і системно далі реалізовувати нашу програму стратегічного розвитку у рамках відновлення країни. Ми не повинні про це забувати. Я точно не хочу повернутися у 2004 рік, коли, як пам’ятаєте, яка ситуація була у нас у місті і з транспортом, і зі стихійною торгівлею, і сміттям, і з прибиранням, і з твердими побутовими відходами. Тому ми постійно маємо перебувати в русі і в розвитку», – зазначив Сергій Моргунов.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook