Лютнева буря: 13 російських літаків зазнали загибелі

Протягом лютого Повітряні сили ЗСУ повідомили про знищення 13 російських літаків. Зокрема, три винищувачі-бомбардувальники росіян Су-34 знищили лише упродовж 29 лютого. Як пояснив речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, українським військовим вдається збивати російські літаки на досить далеких відстанях.

Як Ігнат розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини”, коментуючи збиття чергового російського літака-винищувача Су-34, російські пілоти вже не підлітають так близько.

“Повітряним силам ЗСУ вдається збивати ворожі літаки на далеких відстанях. Збиваються вони доволі таки далеко… Тобто, російські пілоти уже не так нахабніють, уже не так підлітають близько”, — сказав Ігнат.

Речник розповів, що російським пілотам, щоб далі запустити керовану авіабомбу, треба підлетіти ближче, і вони мусять ризикувати. А ризикуючи, потрапляють “у такі от історії, як сьогоднішня”, додав Ігнат.

За його словами, що відсутність у повітряному просторі літаків-розвідників А-50 також допомагає знищувати російські військові літаки на далеких підступах. Ігнат розповів, що “А-50” не спостерігається вже чотири дні.

“Зрозуміло, що ворог отримує менше інформації про наші радіолокаційні станції, про засоби ППО та наші літаки. Тому важливе зникнення цих літаків, хоча б навіть тимчасово. Це є для нас добрим знаком, і можливо, це навіть допомагає деякою мірою відпрацьовувати по російських літаках нашими засобами на далеких підступах”, — сказав Ігнат.

Він також пояснив, що в України з’являється дедалі більше засобів, щоб діставати російські літаки на далеких підступах. Ігнат додав, дуже важливо надавати Україні більше таких систем та засобів.

“Засоби протиповітряної оборони, а також боєприпаси до них — зенітні керовані ракети — виготовляються нешвидко. А розхід у нас серйозний”, — пояснив Ігнат.

За його словами, ЗСУ довелося багато витратити таких боєприпасів під час відбиття масованих ракетних атак наприкінці 2023 та на початку 2024-го років.

Скільки російських літаків вдалося збити у лютому 2024 року

Станом на ранок 29 лютого Повітряні Сили ЗСУ повідомили про знищення 13 російських літаків у лютому.

Так, повідомлялося про знищення таких літаків:

  • 17 лютого — 2 винищувачі-бомбардувальники Су-34 та винищувач Су-35;
  • 18 лютого — Су-34;
  • 19 лютого — Су-34 та винищувач Су-35С;
  • 21 лютого — Су-34;
  • 23 лютого — літак літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50;
  • 27 лютого — 2 Су-34;
  • 29 лютого — Су-34.

Раніше стало відомо, що 29 лютого на східному напрямку Сили оборони знищили три російські винищувачі-бомбардувальники Су-34.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook