Кількість учнів Вінничини, які готові навчатися офлайн, стає все більшою

У Вінницькій громаді невпинно зростає кількість дітей, які приходять на уроки до школи. Нині офлайн навчається понад три тисячі шістсот учнів. Найвагомішим аргументом для батьків, які вирішують повернути своїх дітей до освітніх закладів, стає наявність у них безпечних укриттів.  

Про це повідомляє телеканал ВІТА.

Одне з таких укриттів має площу приміщень у 500 квадратних метрів. І це – чи не найпросторіше укриття у приєднаній до Вінниці громаді.

Перечекати тривогу тут можуть не лише вчителі та учні, а й усі, хто опинився поруч – під час загрози ракетних ударів.

Це єдине приміщення в окрузі, яке й раніше мало статус бомбосховища з протирадіаційним захистом. Збудували його в коли закладалась ця школа, – каже староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко.

Є в укритті достатній запас їжі та питної води, а також бак з технічною водою на триста літрів. Під рукою – аптечки від міжнародної організації ЮНІСЕФ. 

Маємо медикаменти, дезінфікуючи засоби, туалетний папір, рушники паперові, одноразовий посуд, мило, сміттєві пакети, а також ліхтарики та свічки, – каже директор ліцею Микола Биць.

Подбали в укритті й про ізолятор – на випадок якщо хтось з дітей або працівників ліцею занедужає.

Там хвора дитина, або інший працівник закладу зможе перебувати окремо, щоб не заражати інших, – додає Микола Биць.

Та й на цьому не зупиняються, каже голова старостинського округу. У планах – капітальний ремонт. 

Потрібно спроєктувати та збудувати ще один вихід, є певні умови щодо ізоляції комунікацій, утеплення стін. І тоді можна буде провадити тут безперервний навчальний процес, – говорить Владислав Кривешко.

У міру облаштування укриттів у навчальних закладах Вінницької громади, відсоток батьків які бажають аби їхні діти навчались у школах збільшується з геометричною прогресією. Це констатує директорка департаменту освіти Оксана Яценко.

Ще в серпні батьки з пересторогою ставились до того, щоб їхні діти відвідували школу, тоді кількість дітей на офлайн-навчанні була лише 4,2%. Зараз наближаємось до восьми відсотків. Дедалі більше батьків довіряють школам безпеку своїх дітей, знаючи, що там вони перебувають у безпеці, – каже Оксана Яценко.

Загалом, для безпеки як дітей, так і дорослих у цій приєднаній громаді є сім укриттів, ще одне – нині будують. 

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook