Єврокомісія запропонувала продовжити “економічний безвіз” України з ЄС до червня 2025 року

Єврокомісія сьогодні, 31 січня, запропонувала продовжити призупинення імпортних мит і квот на український експорт до країн Євросоюзу до червня 2025 року. Водночас до пропозиції включено запобіжники для агропродукції, чого вимагали декілька країн ЄС.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Єврокомісії.

“Це зроблено відповідно до зобов’язань Євросоюзу підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно. З цією метою, і зважаючи на значне зростання імпорту деякої аграрної продукції з України до ЄС у 2022-2023 роках, поновлені автономні торговельні заходи містять посилений механізм запобіжників. Це дозволяє швидке реагування у разі значних викривлень на ринку ЄС чи ринку однієї з країн-членів”, — йдеться у повідомленні.

Згідно з пропозицією, для трьох видів продукції: м’яса птиці, яєць і цукру – передбачається механізм “екстреного гальмування”, для “стабілізації імпорту на рівні середніх обсягів імпорту у 2022-2023 роках”. Це означає, що у разі перевищення цих обсягів імпорту будуть починати діяти імпортні тарифи.

У цій же пропозиції Єврокомісія пропонує ще на рік продовжити призупинення мит на імпорт з Молдови.

Далі пропозицію має розглянути Європейський парламент і Рада ЄС.

Термін дії поточного продовження режиму торгівлі без мит і квот для України спливає 5 червня 2024 року, для Молдови – 24 липня 2024 року.

Зі свого боку прем’єр-міністр України Денис Шмигаль окремо відзначив позицію Єврокомісії щодо більш чітких інструментів контролю за обігом товарів таким чином, щоб уникнути будь-яких потенційних конфліктів на аграрних ринках. За його словами, це дозволить більш гармонійно інтегрувати українське сільське господарство в ЄС.

“Ми також розраховуємо, що напрацьовані заходи дозволять прибрати шкідливі односторонні заборони на імпорт нашої агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини”, — сказав глава українського уряду.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook