Яким видався перший рік нової Програми розвитку туризму та промоції Вінниці

Торік у Вінниці розпочато реалізацію нової комплексної Програми розвитку туризму та промоції Вінницької міської територіальної громади на 2024-2026 роки. Про хід її виконання у 2024-му на засіданні виконавчого комітету міської ради 3 квітня звітував директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Ця Програма є головним інструментом реалізації Стратегії розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року, а також загальноміських стратегічних документів. Її мета – формування позитивного іміджу і конкурентоспроможного туристичного продукту Вінницької громади, подолання викликів сфери туризму в умовах воєнного часу, відновлення економічної активності відвідувачів і туристичних потоків, а також закріплення індустрії туризму та гостинності як стабільного джерела надходжень до бюджету.

Протягом 2024-го Вінниця зробила важливі кроки у розвитку туристичної інфраструктури та ініціатив. Директор департаменту маркетингу міста та туризму міської ради Олександр Вешелені розповів, що фокус спрямовувався на п’ять напрямків:

• формування конкурентоспроможних туристичних продуктів і маршрутів;

• розвиток інклюзивної та сучасної туристичної інфраструктури;

• проведення заходів для сфери гостинності та учасників туристичного ринку;

• маркетинг дестинації;

• формування та промоція позитивного іміджу громади.

Зокрема, після двох років перерви, спричиненої повномасштабним вторгненням, було відновлено функціонування Подільського шляху святого Якова, що стало важливою подією для всього регіону і допомогло залучити понад 300 пілігримів, серед них військових і їх родичів. У жовтні на базі Туристичного хабу Visit Vinnytsia запрацював Центр туристичної інформації, де туристам й вінничанам надаються послуги українською (в т.ч. жестовою), англійською та німецькою мовами. Водночас було випущено оновлену туристичну мапу Вінниці накладом 7000 примірників, оновлену лінійку сувенірної продукції і випущено друком промоційний буклет про Вінницю англійською мовою.

Новинкою туристичного сезону 2024 року став іменний ексклюзивний торт «Вінниця». На території села Малі Крушлинці зусиллями Стадницького старостинського округу, департаменту економіки і інвестицій та департаменту культури створено локацію з популяризації бджільництва «Батькова пасіка», до якої Офіс туризму Вінниці почав організовувати екскурсійні групи. Також вінницькі підприємці відкрили туристичну локацію з візит-центром та фотозонами на базі виробництва натуральної продукції з фруктів та лаванди «Щедрі Лани» (Лука-Мелешківська СТГ).

Навесні відбувся «Пироговський пікнік», присвячений підтримці ветеранів, поранених військових і їхніх родин, а восени – традиційні Дні європейської спадщини. У рамках Року Коцюбинського організовано «Майстерню міських екскурсій» з появою 11 нових форматів навколо постаті письменника та створено перший промаркований екологічний маршрут «Стежка Коцюбинського» через Сабарівський ліс. Крім того, вперше у Вінниці проведено освітній курс «Школа гідів та амбасадорів Вінниці», що відповідає міжнародним стандартам навчання гідів. Випускниками повного курсу стали 15 слухачів, 3 з яких розпочали активну гідівську діяльність як наймані працівники чи замозайняті підприємці.

У 2024 році на замовлення та за активної участі департаменту було виготовлено ролик «Вінниця: рухаємось разом до майбутнього без бар’єрів» і нове туристичне промовідео «Вінниця. Місто ідей для пошуку рівноваги», що розкривають пропозицію відновлювального дозвілля у громаді під час війни. Крім цього, працівники департаменту зібрали інформацію про доступні туристичні об’єкти міста, 34 з яких розміщено на онлайн-мапах «Місто доступних ідей» та «ЛУН. Місто без меж». А для представників галузей туризму і гостинності провели два семінари з безбар’єрності, після чого відбулися “дружні інспекції” у 5 закладах з напрацюванням інклюзивних рішень.

Туристичний потенціал Вінниці був представлений на міжнародних виставках та форумах в Іспанії, Італії, Польщі, Португалії, Угорщині, Хорватії та Швеції. Також департамент надавав супровід зйомкам тревелблогів «Tour de Ukraine», «Крафтові мандри», «Пакуємо валізи» й телеефірів про Вінницю у програмі «Сніданок з 1+1».

Місто також продовжує займати лідерські позиції у соціальних мережах серед українських туристичних дестинацій, а кількість нових користувачів офіційного туристичного сайту visit.vinnytsia.city зросла на 40% за рік.

«У цілому виконання Програми розвитку туризму та промоції Вінницької міської територіальної громади у 2024 році виявилося ефективним навіть попри масштабні кризові фактори, які вплинули на сферу подорожей в Україні. Вдалося посилити напрямки інклюзії, підтримки вразливих груп, впровадження сталості, підтримки та навчання бізнесу. Завдяки заходам досягнуто рекордний для Вінниці туристичний збір (3,1 мільйона гривень) та кількість ночівель з його сплатою (майже 80 тис.), забезпечено високу якість надання послуг для туристів (рівень лояльності туристів NPS виріс до 67 балів зі 100), дієву промоцію громади як туристичної дестинації і надійного партнера в міжнародних проєктах», – підсумував директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені.

На думку керівника профільного департаменту, у подальшому варто розширити перелік тем, які можуть бути основою для залучення грантів і появи нових унікальних туристичних продуктів (зокрема, в напрямках багатоетнічної спадщини, тематичних колекцій та локальної гастрономії). Крім цього, окрему увагу планують відвести напрацюванню пропозицій для дозвілля та відновлення військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей.

Читайте також: У Вінниці відкрилася арт-терапевтична виставка жіночих образів

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook