Як підготувати свій дім до зими. Розповідає експерт

Україна готується до опалювального сезону, оскільки на людей, за словами президента Володимира Зеленського, чекає найважча зима за всі роки незалежності. В умовах війни, експерт радить підготувати свою оселю до холодів.

Виконавчий директор Вищої ради енергоаудиторів та енергоменеджерів Володимир Мамалига радить виконувати традиційні дії щодо утеплення будівель, зокрема ремонтувати системи теплопостачання та опалювальних мереж, а також заклеїти вікна.

Він також зазначає, що в умовах війни необхідно враховувати можливість погіршення або повного припинення теплопостачання, оскільки російські військові можуть зруйнувати ТЕЦ та котельні в багатьох містах.

Тож, не тільки з метою світломаскування, з точки зору вимог безпеки, завішувати вікна в помешканнях. Це, зокрема, зменшить теплові втрати через віконні отвори”, — говорить він.

Мамалига також радить опалювати не всю квартиру, якщо є така можливість, чи приватний будинок, а тільки одну кімнату.

“Можливо, доцільно придбати пічку для готування їжі та опалення на дровах, дизель-генератор. Під ковдру перед сном класти грілки з теплою водою або звичайні пляшки зі склопластику. Якщо користуватися “буржуйками” в багатоквартирних будинках, то потрібно робити отвори в стінах чи вікнах, щоб випускати дим — але до цього потрібно бути готовими”, — зазначає він.

Виконавчий директор розповів і про бомбосховища. Він порадив встановити системи інфрачервоного опалення, оскільки в укриттях важко утеплити двері.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook