Відбулось підбивання підсумків першого сезону Подільського шляху святого Якова

Нещодавно у Кам’янці-Подільському відбулась пресконференція  підведенням перших підсумків проєкту «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова», що реалізує Барська міська рада у партнерстві з Вінницькою міською радою, а також територіальними громадами Вінницької та Хмельницької областей у межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України.

 Про це повідомляє Вінницька міська рада.

«Ми стали заявниками проєкту на грантову підтримку Українського культурного фонду та здобули перше місце в експертному оцінюванні. Наша заявка набрала 462 бали з 500 можливих. І це не дивно, адже природа та історія Поділля дуже цікаві. Нам є що показати туристу. Бюджет проєкту склав близько 820 тис. грн. Але ми вклали в Camino Podolico не лише кошти, а й енергію і душу»

– наголосила начальниця відділу економіки, інвестицій та регуляторної діяльності Барської міської ради Ірина Походзей.

За час тестового сезону з’явилися всі необхідні атрибути для мандрівки: паспорт пілігрима, наліпки та печатки, друкована мапа, детальний електронний трек, путівник та стенди біля найцікавіших місць. А також ділянки маршруту промарковані жовтими стрілками, щоб мандрівник міг легко знайти дорогу далі.

На шляху через кожні 15–25 км є заклади розміщення: готелі, зелені садиби, гуртожитки, кемпінги. Крім того, в деяких населених пунктах можна знайти прихисток у монастирях.

Офіційний сезон паломництва стартує 25 квітня 2022 року і триватиме до кінця жовтня. За словами директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександра Вешелені, у планах команди проєкту – інтеграція маршруту у міжнародній мережі.

«Цей тестовий сезон дозволив нам відшліфувати наш продукт з орієнтуванням на конкретного споживача. Коли на маршруті з’являться перші іноземні туристи, це стане великою подією у кожній малій громаді, через які пролягає маршрут. А ми на основі Camino Podolico будемо навчати людей ведення садибної діяльності та комунікації з іноземцями. Ми також плануємо пройти усі етапи сертифікації маршруту Радою Європи через Федерацію шляхів святого Якова та стати офіційною частиною європейського Шляху святого Якова. Для цього ми провели попередні перемовини з представниками Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Наш маршрут буде вести через Карпати до кордону з ЄС»

– зауважив Олександр Вешелені.


Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook