В останній день зими у енергосистемі України зафіксували профіцит

В українській енергосистемі 29 лютого виник надлишок електроенергії. У перший день березня в резерві є 19 одиниць теплової генерації.

Про це повідомили у Міністерстві енергетики.

Профіциту сприяла сонячна погода та відповідно активний виробіток електроенергії сонячними електростанціями.

“На запит НЕК “Укренерго” надлишки передавалися до Польщі сумарною величиною 1 343 МВт-год (з 11:00 до 16:00 години). На поточну добу в резерві є 19 одиниць теплогенерації, які будуть залучені у разі потреби. Планується комерційний імпорт та експорт електроенергії”, — вказали фахівці.

Протягом 1 березня прогнозується імпорт електроенергії — 465 МВт-год, також передбачається експорт до Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови й Угорщини — до 9 389 МВт-год.

Унаслідок обстрілів відключалось обладнання на підстанції 330 кВ у прикордонному районі Харківщини. Підстанція втратила власні потреби, згодом її було заживлено.

Окрім цього, в Харківській області через бойові дії відключилась лінія ПЛ 110, споживачі не знеструмлювались. У результаті ворожих атак ушкоджено лінії на Чернігівщині одномоментно без світла залишилось 370 споживачів у шести населених пунктах.

В Одесі відключилось обладнання на підстанції 110 кВ, внаслідок чого короткостроково знеструмлювалось понад 13 тисяч побутових споживачів, водоканал, електротранспорт, місцева промисловість. Усіх заживлено.

У Донецькій області вимикалось обладнання ПЛ 110 кВ, без електричного постачання залишились побутові абоненти Слов’янська. Протягом трьох годин усіх заживлено.

На Хмельниччині через технічні порушення короткостроково знеструмились 7,5 тисячі побутових споживачів, усіх заживлено.

“Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,56 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції”, — додали енергетики.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook