У Нью-Йорку народилися перші діти, зачаті за допомогою робота

У Нью-Йорку народилися перші діти, зачаті за допомогою робота-ін’єктора сперми, розробленого іспанськими інженерами.

Про це повідомляє видання MIT Technology Review, засноване Массачусетським технологічним інститутом.

Минулої весни інженери з Барселони передали до нью-йоркської клініки розробленого ними робота, який вводить сперму. Робот складається з мікроскопа, механізованої голки, крихітної чашки Петрі та ноутбука.

Один з інженерів використав контролер Sony PlayStation 5, щоб позиціювати роботизовану голку. Голка проникала в яйцеклітину і вводила сперму. Загалом таким чином запліднили більше десятка яйцеклітин.

Результатом процедур, кажуть дослідники, стали здорові ембріони з яких народилися дві дівчинки. Вони є першими людьми, народженими після запліднення “роботом”.

Стартап-компанія Overture Life, яка розробила робота, каже, що її пристрій є першим кроком до автоматизації екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), і потенційно робить процедуру дешевшою та поширенішою, ніж сьогодні.

Раніше Експеримент Асоціації обчислювальної техніки засвідчив, що робот зі штучним інтелектом, навчений на основі відкритих даних з мережі Інтернет, виявився сексистом та расистом, відтворюючи “токсичні стереотипи” з публікацій в Інтернеті.

Вчені наклеїли фотографії людей різних статей та рас на кубики, а потім попросили робота розсортувати їх та покласти в ящик. Усього було понад 60 завдань. Наприклад, роботу треба було знайти лікаря, злочинця, домогосподарку тощо. На фото ніяких підказок не було. Виявилось, що робот частіше ідентифікує жінок як “домогосподарок”, а чоловіків як “лікарів”, чорношкірих чоловіків визначає як “злочинців” на 10% частіше, а латиноамериканців як “прибиральників”.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook