У Бразилії оголосили надзвичайну ситуацію через пташиний грип

Влада Бразилії оголосила шестимісячну надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я тварин після того, як у диких птахів було виявлено кілька випадків пташиного грипу.

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що у штаті Еспіріту-Санту було зареєстровано сім випадків пташиного грипу, ще один був виявлений у штаті Ріо-де-Жанейро.

“Оголошення надзвичайної ситуації полегшує уряду країни вжиття заходів, щоб зупинити поширення високоінфекційного вірусу H5N1”, — йдеться у повідомленні.

Бразилія є найбільшим у світі експортером курячого м’яса з річним обсягом продажів майже 10 мільярдів доларів. Влада Бразилії каже, що випадки пташиного грипу були виявлені далеко від основних районів виробництва Бразилії на півдні країни. Однак спалахи інфекції в комерційних стадах птиці в інших місцях іноді спостерігалися після виявлення випадків пташиного грипу у диких птахів. Виявлення випадку інфікування на фермі часто призводить до вибракування великої кількості птахів та іноді може спричинити обмеження торгівлі з іншими країнами.

“Як запобіжний захід, по всій країні на найближчі 180 днів оголошено надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я”, — йдеться у повідомленні.

16 травня у Бразилії зареєстрували перші випадки високопатогенного пташиного грипу серед диких птахів. Вірус було підтверджено у трьох диких птахів.

Пташиний грип є інфекційним захворюванням, яке може бути шкідливим для птахів і людей. Хоча ризик передачі вірусу від птахів до людей є низьким, варто дотримуватись заходів безпеки, особливо при контакті з інфікованою птицею або їх продуктами.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook