#ШахрайГудбай: кіберполіція нагадує про важливі правила платіжної безпеки

Всеукраїнська інформаційна кампанія з платіжної безпеки #ШахрайГудбай покликана поліпшити обізнаність громадян і нагадати про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків. З нагоди старту нового етапу кампанії відбувся круглий стіл за участі генеральних партнерів, зокрема Департаменту кіберполіції.

«З початку цього року до Департаменту кіберполіції надійшло вже понад 20 тисяч звернень громадян, з них – більше 75% щодо шахрайства в Інтернеті. Аналогічні відсоткові показники ми спостерігали й минулого року, відповідно протидія онлайн-шахрайству залишається одним з основних напрямів роботи кіберполіції», – наголосив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.

Він також розповів про найпопулярніші схеми онлайн-афер та про результати роботи підрозділу у розрізі протидії шахрайству.  

«Працівники Департаменту кіберполіції у рамках співпраці з Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій і Нацбанком України налагодили механізм для фільтрації фішингових доменів і подальшого їх блокування. Завдяки спільній роботі з початку цього року заблоковано більше 16 тисяч доменних імен, які шахраї використовували для створення фішингових посилань. Завдяки цьому, кількість злочинів пов’язаних з фішингом знизилась майже на 30%» – зазначив Юрій Виходець.

Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Андрій Поддєрьогін повідомив: 

«Більшість випадків, коли громадяни втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу. Половина від загальної суми збитків від шахрайства з платіжними картками відбулася через соціальну інженерію. Їх можна було б уникнути, пам’ятаючи та дотримуючись правил безпечного використання платіжних карток».

Інформаційна кампанія триватиме до кінця року у всіх регіонах України. Національний банк разом із партнерами інформуватимуть громадян про те, як вберегтися від платіжного шахрайства.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook