росія знищила 80% теплової та третину гідрогенерації електрики України

Президент Володимир Зеленський звернувся до німецької влади з проханням надати у найближчі 3-4 місяці надати Україні енергетичне обладнання зі вже зупинених електростанцій.

Про це глава держави сказав під час виступу на відкритті берлінської Конференції з відновлення України 11 червня.

“Одна з основних цілей росії в Україні – це енергетика. З перших років свого правління путін розглядає енергоресурс та енергоспоживання як зброю, інструмент для впливу та підкорення нації. Зараз Україна потерпає від руйнівного бачення росією енергії як зброї. Внаслідок ударів російських ракет та дронів знищено вже 9 гігаватів потужності. При цьому пік споживання електроенергії минулої зими склав 18 гігаватів на добу. Тому половини тепер не існує”, – сказав він.

Зеленський пояснив, що, наприклад, потреби Берліна в енергоспоживанні Берліна – це близько 2 ГВт за добу, Мюнхена – близько 3 ГВт.

“80% теплової генерації в Україні, третина гідрогенерації знищена путіним. І це ще не межа його терору. На жаль. Але ми мусимо почати енергетичне відновлення”, — сказав президент.

За його словами, Україна має всю “природну основу” для сучасної енергетики, але без кредитування та інвестицій від партнерів не зможе це реалізувати.

“Йдеться не про гранти, а про високодохідні інвестиції для ваших компаній, про великий ринок для вашого обладнання, про кредитні програми для ваших інституцій”, – сказав він.

Зеленський наголосив, що зруйновані енергооб’єкти, які можливо зараз відновити, необхідно відремонтувати до настання цієї зими.

“Це дуже важливо, протягом наступних 3-4 місяців. Ми знаємо, як це забезпечити, від вас просимо обладнання від ваших зупинених електростанцій та пряму фінансову підтримку”, — сказав глава держави.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook