Кардіотренажери, шведська стінка, спортивне спорядження для боксу, фітнесу та йоги. Повноцінна тренажерна зала з’явилася у гуртожитку Вінницького центру професійної освіти технологій та дизайну №15. Простір, що надихає на здоровий спосіб життя, відкрили там, де нині мешкають ті, кому довелося залишити рідні домівки через війну. У цьому допомогли благодійники організації «Право на захист».
Про це повідомляє Вінницька міська рада.
«Дякуємо організації за підтримку внутрішньо переміщених осіб. Адміністрація та колектив закладу роблять усе можливе, аби мешканці мали комфортні умови для життя», – підкреслює директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.
Для 84 переселенців із Харкова, Сіверськодонецька, Лисичанська, Бахмута, Торецька та Миколаївщини Вінниця стала новою домівкою Серед мешканців гуртожитка – 18 дітей. Для них це – не просто дах над головою, а місце, де поступово повертається відчуття безпеки й турботи.
«Це люди, яким нема куди повертатися. Їхні будинки або зруйновані, або під обстрілами чи окупацією. Ми прагнемо створити тут не тимчасовий притулок, а простір, у якому вони знову зможуть почуватися як удома», – каже директорка Центру Галина Дацишина.
Благодійної організація забезпечила заклад будівельними матеріалами, а ремонт, від стелі до підлоги, здійснив колектив Центру. Благодійники також придбали сучасне спортивне обладнання і тренажери.
«З 2022 року організація нас підтримує. Вони зробили ремонт у двох секціях гуртожитку і планують надалі допомагати. Попереду ремонт коридорів та даху», – додає директорка.
Щойно закінчили встановлювати спортивне обладнання, малеча, яка проживає у гуртожитку, заходилась його тестувати. До вподоби найбільше прийшлась шведська стінка з турніком. Залюбки долучились до спортивного уроку від благодійників і дорослі.
Новий спортивний простір став місцем сили й для студентів Центру. У гуртожитку живуть не лише переселенці, а й діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, учні з різних районів області.
Усі вони тепер матимуть змогу тренуватися, підтримувати фізичну форму і знімати напругу, що нині життєво важливо в умовах невизначеності та стресу.
«Ми допомагаємо людям, які вимушені були залишити рідні міста через війну. Надаємо не лише матеріальну, а й психологічну та правову підтримку. Це наш спосіб повернути людям відчуття гідності та турботи», – розповідає керівниця регіонального офісу БФ «Право на захист» Наталія.
У департаменті освіти Вінницької міської ради також наголошують: приклад цього гуртожитку – це ще один доказ того, що, навіть, у найскладніші часи можна створювати простори людяності.
Цей благодійний проєкт – це яскравий приклад того, як спільними зусиллями можна створити гідні умови навіть у найскладніші часи. Тренажерна зала стала не лише простором для тренувань, а й символом згуртованості та віри в краще майбутнє.
Читайте також: На Вінниччині до кінця доби прогнозують зливи та І рівень небезпечності
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook