Чехія припинила видачу віз росіянам та білорусам

Уряд Чеської Республіки ухвалив рішення про припинення видачі віз та посвідок на проживання громадянам Росії та Білорусі до кінця березня 2023 року. З відповідною пропозицією звернулося Міністерство закордонних справ Чехії, повідомляє Радіо Прага.

Після вторгнення в Україну російської армії чеський уряд ухвалив рішення про зупинення видачі віз громадянам РФ, а пізніше і Білорусі, за винятком випадків гуманітарного характеру.

У МЗС уточнили, що заяви на надання права перебування в Чехії, які будуть подані в дипломатичні представництва громадянами Росії та Білорусі, згідно з новим положенням закону, вважатимуться неприйнятними і їх розглядатимуть.

“Цей крок має служити для захисту зовнішньополітичних інтересів Чеської Республіки у зв’язку зі збройним конфліктом на території України, викликаним вторгненням військ РФ і підтриманим республікою Білорусь”, – йдеться у заяві МЗС.

Метою такого заходу є тиск на Росію та Білорусь задля припинення вторгнення та забезпечення безпеки Чехії.

При цьому зазначається, що росіян та білорусів, які вже мають дозвіл на проживання у Чехії, нововведення не стосуються. Вони й надалі можуть подавати заяви на подовження права на проживання, які розглядатимуться у стандартному режимі, передбаченому законом про перебування іноземців на території Чехії.

Також нова ухвала не поширюється на заяви на отримання короткострокових віз, якщо заявник є членом сім’ї громадянина Чехії чи іншої країни ЄС. Заборона не поширюється на видачу віз, посвідки на проживання чи постійного місця проживання, якщо перебування заявника в Чехії – в інтересах країни. Це повинен підтвердити міністр закордонних справ.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook