35% українців вірять в астрологію, а 25% — в екстрасенсорні здібності

35% українців вірять в астрологію, ще 25% – в екстрасенсорні здібності, а 15% вірить у тарологію. Принаймні в одне з цього переліку вірять 43% людей.

Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Соціологи зазначають, що як чоловіки, так і жінки вірять в астрологію, екстрасенсорні здібності й тарологію Водночас вищий показник серед жінок (49% вірять у принаймні одне з переліку проти 36% серед чоловіків).

При цьому показник зростає з 26% серед респондентів до 30 років до 51% серед респондентів старших за 60 років. Якщо серед опитуваних з високим рівнем достатку 34% вірять у принаймні одне з переліку, серед осіб з дуже низьким достатком – 65%.

Астрологія

Частка українців, які вірять у астрологію, екстрасенсорні здібності, тарологію. Інфографіка КМІС

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький прокоментував результати опитування і зазначив, що кризові та психологічно складні періоди (як на суспільному, так і на особистісному рівнях) є “сприятливим” середовищем для зростання інтересу до астрології, екстрасенсорних здібностей і тарології. Він нагадав, що за результатами опитування КМІС для NDI у листопаді 2023 року, 66% українців відзначали погіршення психічного здоров’я після повномасштабного вторгнення (73% серед жінок і 56% серед чоловіків). Крім цього, за його словами, “вибуховий” розвиток цифрових технологій та їх міцне проникнення у повсякденне життя людей значно “спрощує” дотик мешканців до астрологів і віщунок.

“Враховуючи масштаб ситуації, у разі бажання вести дискусії навряд чи доцільно вдаватися до простого таврування людей, які вірять в астрологію тощо. Основа віри є досить складною і її швидко не розвіяти простими аргументами (чи тим більше глузуваннями). Разом з цим питання також потребує уваги, оскільки багато людей у складних обставинах можуть під впливом недобросовісних людей зазнати значних втрат або вдатися до деструктивних дій”, — сказав Грушецький.

Як формулювали запитання для респондентів

Соціологи ставили запитання так: “Деякі люди вірять в астрологію, тарологію, екстрасенсорні здібності. Інші люди не вірять у це. А як щодо Вас? Ви особисто скоріше вірите чи ні у…”:

  • астрологію – вплив небесних тіл на земний світ і людину (на її темперамент, характер, вчинки та долю);
  • тарологію – читання життя/майбутнє по картах;
  • екстрасенсорні здібності – ясновидіння, можливість рухати предмети силою думки тощо.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook